HAYATINI SEÇ


Hayatını Seç isimli kitabımın 2. Baskısı yayımlandı ve tüm kitapçılarda satışa sunuldu. Peki bu kitap neler anlatıyor?

Hayatınızı seçmek mi istiyorsunuz? O halde öncelikle mevcut durumu tespit edip gitmek istediğiniz yöne bakın. Baktığımız yöne doğru ilerleriz. Bugüne kadar izlemiş olduğunuz yollar ne kadar tatmin edici, doyurucu ve ödüllendirici? Her gün kendiniz ve dünya görüşünüz hakkında neler keşfediyorsunuz?

Çoğumuzun sahip olduğu ve sorgulamadan yaşadığımız düşünce ve davranış kalıpları vardır. Otomatik pilotta yaşamak diyorum ben buna.

Hayal ettiklerinizin tam olarak hayata geçmesine izin veriyor musunuz?

Yoksa hayatınızı daha çok bir yapılacaklar listesi gibi mi yaşıyorsunuz?

Tekrarlanan kalıpların, sürekli yenilenen bir yapılacaklar listesinin hayatınızı yönettiği, sizi hayallerinizden uzak bıraktığı bir hayat mı yaşıyorsunuz?

Tutkunu olduğunuz bir amacınız var mı? Bir arzunuz? Ne kadar sıklıkla gerçekten olmak istediğiniz kişiyi, gerçekten size ilham veren istediğiniz şeyleri yapmayı düşünüyorsunuz?

Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar hayatınızı nasıl yaşamayı seçtiğinizi belirleyecektir.

İnsan hayatını nasıl seçer?

Her şeyden önce, gerçekleştirmeye, en azından peşinden gitmeye değer bir hayal bulun. Eğer hayat size sunmuyorsa siz bir tane bulun. Hayatı seçmenin amacı kişinin potansiyelini ortaya çıkarmak ve geliştirmektir. Ulaşabileceğimiz en iyi halimize ulaşmak isteriz, kendimizi gerçekleştirmek budur.

Hayatını Seç kitabının son bölümünde anlatılan ustalık hali, bir ruh halidir ya da düşüncelerinizi ve tepkilerinizi nasıl yarattığınızın tam olarak farkında olduğunuz bir anı yaşama biçimidir.

Hayatı Seçmek demek; kendinizle barışık olmak, kendinizi sevmek ve güvenmek demektir.

Bunu yaptığınızda diğer insanlarla daha iyi iletişim kurmak, başkalarına karşı içten gelen bir samimiyet göstermek ve yapmak istedikleriniz konusunda esnek davranmak mümkündür.

Hayatımız seçimlerdir, kalanı beklemektir. Hayatını Seç.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.