HAYATIMIZI GÜZELLEŞTİRMEK

HAYATIMIZI GÜZELLEŞTİRMEK

Geçenlerde bir Yarına Not paylaşmıştım; güzel bir kalemin olsun ve sadece güzel şeyler yaz onunla şeklinde idi, bugün bu konudaki düşüncelerimi paylaşmak istedim sizlerle.

Önerdiğim şeylerin pek çoğunu kendi hayatımda da uyguluyorum, gerçekten güzel bir kalemim var ve onunla güzel şeyler yazıyorum.

Her gün bitiminde gece yatmadan önce o gün olan güzel şeyleri yazarım mesela ve buna yıllardır devam ediyorum, yazının başlığı hayatımda güzel olan neler var şeklindedir ve altına notlar alırım, bunların bir kısmı her gün aynı kalır, bir kısmı ise o gün yaşadığım irili ufaklı güzel şeylerdir. Haftanın en iyileri ve ayın en iyileri bölümleri de yaparım ayrıca zamanım olduğunda. Yaşadığım güzel şeyleri not almak, okumak, zaman zaman kendime hatırlatmak iyi geliyor kesinlikle.

Bir de hayaller defterim vardır, yapmak istediğim ama henüz fırsat bulamadığım şeyleri buraya yazarım, bu bir şey yapmaya dair de olabilir örneğin dalış yapmak gibi ya da görmek istediğim, tekrar gitmek istediğim bir yer olabilir, Kapadokya gibi.

Meşhur sözdür duymuşsunuzdur, hayatınızın senaryosunu yazarken kalemi başkasının tutmasına izin vermeyin şeklinde idi sanırım. Yaşadığımız güzellikleri not alarak ve yaşamak istediklerimizi yazarak bir ölçüde hayatımızın senaryosunu şekillendiriyoruz işte.

Ben zaten oldum olası yazarak çalışmayı severim, kurşun kalemlerle yazarım daha fazla keyif aldığım için, yazdığım şeylerle ilgili hayata bir mesaj gönderdiğimi düşünüyorum, bu düşüncelerimin diğer düşüncelerden daha önemli olduğunu belirtmiş oluyorum.

Her gün binlerce düşünce geçiyor zihnimizden, bunların önemli bir kısmı da negatif düşünceler, çoğu geleceğe ait yersiz endişeler ve kaygılar. Gece yatmadan önce zihnimi biraz huzura kavuşturmak ve dengelemek için uzun yıllar önce başlamış olduğum bu yazma yöntemi benim güzel bir alışkanlığıma dönüştü.

Ayrıca sabahları daha enerjik ve motive bir şekilde uyanmamı da sağlıyor, genellikle gece nasıl bir ruh halinde yatarsak sabah benzer bir ruh halinde güne merhaba diyoruz.

Bu nedenle yatmadan önceki yarım saatlik süreyi size keyif veren, güzel şeylerle geçirmek önemlidir.

Bu geceden itibaren başlayın, 3-4 hafta içinde mutlaka yararını görmeye başlarsınız devam ederseniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Tüm eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar