HAYATIMI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

HAYATIMI DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

Geçenlerde bir danışanım ilk görüşmemize bu şekilde başladı, hangi konular üzerinde çalışmak istiyorsunuz diye sorduğumda hayatını değiştirmek istediğini söyledi. Bu benim sıklıkla karşılaştığım ve insanlara yardımcı olduğum bir konu, diğer yandan burada bir seans yapmıyoruz, kısa bir yazı kapsamında olabildiği ölçüde ele almaya çalışacağım.

Öncelikli olarak mevcut durumun bir tespitini yapın açık yüreklilikle, bir şeyleri görmezden gelmeye çalışmadan ve halının altına süpürmeden hayatınızın mevcut durumunun bir fotoğrafını çekin.

Bunu yaparken olabildiğince adil davranmaya çalışın, hayatınızda yolunda giden ve aynı kalmasını istediğiniz şeyler de var, onları da gözden kaçırmayın. Ayrıca bu durum tespiti ya da fotoğraf çekme konusu kendinizi suçlamaya dönüşmesin lütfen. Hepimizin hayatımızda memnun olduğumuz ve olmadığımız şeyler var, çoğumuz bir şeyleri değiştirmek istiyoruz.

Daha sonra memnun olmadığınız alanları sıralayıp bunlardan hangisinde elde edeceğiniz bir gelişmenin çok sayıda alanı olumlu olarak etkileyeceğini düşünün, öyle bir alan arıyoruz ki orayı değiştirdiğimizde diğer alanların önemli bir kısmı da otomatik olarak pozitif eklensin.

Şöyle bir örnek üzerinden gidelim, diyelim ki değiştirmek istediğiniz alanlar parasal durumunuz, ilişki durumunuz ve sosyal çevreniz; hangisi ile başlarsanız ve iyi sonuçlar alırsanız çok sayıda alan olumlu olarak etkilenir, işte bunun cevabını arıyoruz.

Konuyu seçtikten sonra kendinize şunu sormanızı istiyorum, bu konu ile ilgili olarak bir adım atacak olsaydım nereden başlardım ve ne yapardım? İşte bu kısmı önemli, bir yerlerden başlamak gerekiyor.

Daha sonra bir hayal kurun, bu konuda istediğiniz sonuçları elde etmişsiniz nasıl bir hayatınız var, neler değişmiş, bir gününüz nasıl geçiyor?

Motivasyon anlamında sıkıntı yaşıyorsanız kendinize bu değişikliği neden yapmak istediğinizi sıklıkla hatırlatın.

Aynı konuda değişiklik yapmak isteyen arkadaşlarınız var ise kafa kafaya verip nasıl farklı yöntemler olabileceğini konuşun.

Bir şeyleri değiştirmek için en güzel bakış açısı şudur, hayatım güzel, değiştirmek istediğim şeyler değişince daha da güzel olacak. Bu nedenle hayatınızda yolunda giden şeyleri de düşünmenizi istedim en başta.

Ve sabırlı olun, tahmin ettiğinizden biraz daha fazla süre alabilir, gerçekten önemli ise beklemeye değer.

Sevgi ile kalın.

Not: Daha hızlı bir değişim için Mutlulukla Değişim Programı’na katılıp bu konuda profesyonel destek alabilirsiniz, bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar