HAYATI SEV

HAYATI SEV

Bu haftaki yazılarımızda hayata güvenmekten, geleceğe inanmaktan ve güzel şeyler beklemekten bahsettik. Bunlar hayatı sevmenin yapı taşları kuşkusuz, peki başka neler olabilir, gelin bugün biraz bu konuda ilerleyelim.

Hayatı sevmek için hayata tutku ile bağlı olmanın önemli olduğunu düşünüyorum, danışanlarımla mutlaka neye karşı tutku duyduklarını sorarım, tutku duyduğunuz şey hem keyif aldığınız hem de anlamlı bulduğunuz bir şey olabilir.

Hayatı sevmenin önemli unsurlarından birisi de deneyimdir, hayatı bir seyirci gibi yaşamamak, yapmak istediğimiz konularda eyleme geçmek, hayat oyunun bir oyuncusu olmak önemlidir, aksi halde bir dizi izler gibi geçiririz hayatımızı fark etmeden.

Hayatı sevmek, kendimiz ve hayat hakkında güzel şeyler düşünmektir, güzel ve farklı bir hikaye yazmaktır. Geçenlerde bir arkadaşımla sohbet ederken açıldı bu konu, herkesin bir hikayesi olmalı seveceği.

Hayatı sevmek, kendimize ve çevremize sevgi vermektir, sevgi yolunda emek vermektir. Seçimlerimizi korkudan yana değil sevgiden yana yapmak önemlidir ve büyük bir fark yaratabilir.

Hayatı sevmek, farkındalığımızı artırmak, baktığımız şeylerde daha fazlasını görebilmektir, pek çok şey göründüğünden daha fazla bir anlam barındırır hayatta.

Hayatı sevmek özgür olmaktır, bağımlılıklar yaratmadan ilerlemektir, illa şu şekilde olacak diye tutturmamaktır, fırsatlara açık olmaktır.

Hayatı sevmek olayları yargılamadan kabul etmektir, anlamaya çalışmaktır, çıkarılacak dersler varsa bunları alıp öyle ilerlemektir.

Hayatı sevmek, kendimize şefkatle yaklaşmaktır, hatayı tolere edebilmektir.

Hayatı sevmek zaman zaman da korkularla birlikte ilerleme cesareti göstermektir, güvenmektir, inanmaktır.

Hayatı sevmek bazen de unuttuklarımızı hatırlamaktır, bir gün hatırlar insan ve her şey yeniden başlar, o gün neden bugün olmasın?

Sevgi ile kalın

Not: Kasım ayı koçluk ön görüşmeleri devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş