HAYATA GÜVEN

HAYATA GÜVEN

Dün geceki Yarına Not bu şekildeydi; hayata güven. Bugün bu konudaki düşüncelerimi anlatmaya devam edeceğim. Geçen hafta yayınlamış olduğum hayatın anlamı üzerine isimli yazımda kısa bir giriş yapmıştık aslında, gelin hatırlayarak başlayalım.

“Hayatın anlamı hayata güvenmektir. Genellikle bir kapı kapandığında bir diğeri açılır, hayatın tılsımlı bir adaleti vardır, bize ikinci ve üçüncü şanslar vermek konusunda cömerttir, sadece biraz farkındalıkla bakmak gerekir.

Hayata güvenmek için hem cesur hem de sabırlı olmak gerekir, hayallerden kolayca vazgeçmemek gerekir, başarı çoğu kez sadece bir zaman meselesidir, hayallerinizden vazgeçmeyin.

Hayatın anlamı kendimize ve hayata güvenmektir, hayallerimizi gerçekleştirmektir.”

Hayata güvenmek geleceğe de güvenmeyi gerektirir, geleceğin daha güzel bir şekilde geçmişten farklı olarak şekil alabileceğine inanmak, en azından bu konuda umutlu olabilmek önemlidir.

Bir Bilge’nin bana en çok söylediği şeylerden birisini hatırlatayım bu noktada; “belki her şey tam da olması gerektiği gibi ilerlemektedir kim bilir? Her şeyin en doğru zamanda olduğuna eminim. Hep öyle olur. Henüz gerçekleşmemiş isteklerine bu gözle bakmaya çalış lütfen. Meyveler olgunlaşınca dallar eğilir, senin olan sana gelir.”

Kendinizi bir ölçüde hayatın akışına teslim etmeyi öğrenin; her şeyi kontrol etme ısrarınızdan vazgeçin, zaten edemezsiniz.

Güven duymadığımız için kontrol etmeye çalışıyoruz, güven duysak niye ve neyi kontrol edelim ki?

Hayata daha fazla güveneceğimiz güzel günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Not: Koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilir, eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilirsiniz.

 

Paylaş