HAYAT SİZİ TAM DA İSTEDİĞİNİZ YERE GÖTÜRECEK


Nasıl yapacağınızdan çok ne yapmak istediğinizi düşünmelisiniz. İstediğinizi belirledikten sonra eylem adımları anlamında elinizden geleni yapacağınıza eminim. Bu süreçte nasıl olacağına odaklanmaktan ziyade olabileceğine inanmanızı ve fırsatları gözlemlemenizi istiyorum. Göreceksiniz imkansız sandığınız pek çok şey aslında imkansız değildir.

Hayata güvenin ve kendinizi ona teslim edin.

Çocuklar bir şey istediklerinde veya hayal ettiklerinde asla nasılına takılmazlar. Sizde bunu hatırlamalısınız, nasıl olacağına gereğinden fazla takılmak seçenekleri kısıtlamaktan başka bir işe yaramaz. Dua edin, isteyin, elinizden gelenin en iyisi yapın ve gerisine karışmayın.

Büyüdükçe değişiriz, bizi sınırlandıran inançlarımız, korkularımız artar. Çocuklar gibi nasılına takılmadığımızda ve zaten sahip olduklarımıza bol bol şükredip anda kalmayı seçtiğimizde istediğimiz bir şeyi gerçekleştirmek çok daha kolay olacaktır.

Bir isteğinizin olmasının, yani gerçekleşmesinin pek çok farklı yolu olabilir, siz bunlardan sadece bir ya da ikisine odaklanır ve diğer yöntemleri görmezden gelirseniz istediğiniz şeye sahip olma süreniz gereksiz yere uzar.

Genel olarak bir şeyin nasıl olacağına çok takılmayın lütfen, bu konuyu biraz da oluruna bırakın, siz sadece elinizden geleni yaptığınıza emin olun ve fırsat ortaya çıkınca küçücük bir adım atın yeter.

Unutmayın, kalbinizi titreten, kuvvetli bir isteğiniz olduğunda bunu her gün düşünmek veya dile getirmek zorunda değilsiniz. Sizin tek yapmanız gereken eyleme geçmek ve isteklerinizin gerçekleşeceğine inanarak sabırlı ve keyifli bir şekilde beklemekten ibarettir, yani güvenmektir.

Güvenin, Allah’a güvenin, kendinize güvenin, diğer insanlara güvenin. Güvenin olmadığı yerde her zaman daha fazla direnç ve çaba olacak ve sonuçlar daha zor ve geç gelebilecektir.

İsteklerinizi kolay gerçekleştirmenin yolu huzurlu ve dingin olmaktan geçiyor, bu da ancak olanı olduğu gibi kabul edip kendimizi hayatın akışına bırakmakla mümkün. Buna tüm kalbimle inanıyorum. Fakat burada gözden kaçan bir şey var bence. Bugüne kadar hayatı kontrol ederek isteklerini gerçekleştiren birisinin kendini akışa bırakması ilk etapta pek de mümkün değil. Bunun üzerinde çalışmak gerekiyor ve ilk adım da hayatın kendisine güvenmek.

Zaten güven duymadığımız için kontrol etmeye çalışıyoruz, güven duysak niye ve neyi kontrol edelim ki?

Kendinizi hayatın akışına teslim etmeyi öğrenmek istiyorsanız, önce hayata güvenmekle başlayın işe. Her ne olursa olsun, siz her ne kadar o anda bunu fark edemesiniz bile hayatın sizi tam da istediğiniz yere götüreceğine olan inancınız üzerinde çalışın. Ve hep minik minik ilerleyin, her şey bir süreç.

Benim de kendimi hayatın akışına bırakmaya başlamam ancak hayatın kendisine güvenmeyi öğrendikten sonra gerçekleşti. O yüzden bence ilk adım bu.

Hayat aslında son derece rahat ve güvenli. Onu karmaşık ve riskli hale getiren ise bizim bakış açımız.

Bakış açınızı değiştirmeye ve hayata güvenmeye ne dersiniz?

Özge&Mert Çuhadaroğlu

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen + 9 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.