HAYAT EN GÜZEL HEDİYE 2 – BİR BİLGE

HAYAT EN GÜZEL HEDİYE 2 - BİR BİLGE

Dün kaldığımız yerden devam edelim Bilge ile sohbetimize. Ihlamurunu içen Bilge biraz toparlanmıştı. Hayatın sırrını verecekmiş gibi baktı bana ve konuşmaya başladı. “En güzeli de ne biliyor musun, hayat en güzel hediye ve tamamen karşılıksız olarak veriliyor bize. Her gece zaman hesabımıza 1.440 dakika yatırılıyor, bu birisinin bankadaki hesabına her gece 1.440 TL yatırılması gibi bir şey. Bu nedenle zamanın değerini çok iyi bil, hediye deyip geçme, hem keyif al hem de anlamlı yararlı bir şeyler üretmek için kullan onu.”

“Öyle yaptığımı düşünüyorum büyük ölçüde, ama elbette daha iyisi olabilir.”

“Daha fazla insana ulaşmalısın.”

“16 Aralık’ta İTÜ Ayazağa Kampüsünde yüzlerce genç üniversite öğrencisine hitaben bir konuşma yapacağım.”

“Ne anlatacaksın onlara?”

“Senden öğrendiklerimi”

“İyi o zaman, dinlemeye devam et bakalım. Hayat en büyük hediye, bunu sürekli hatırlaman için her an nefes alıyorsun, nefesteki lezzet ve keyif başka hiçbir şeyde yoktur, nefesinin farkında ol ve keyfini çıkar, derin derin nefes al ve hayatı çek içine.”

“Hiç böyle düşünmemiştim.”

“İyi ya işte, hayatın sırrına vakıf oldun, bundan sonra unutmazsın.”

“Haklısın, teşekkür ederim.”

Bilge ile vedalaştık, bahçeye çıktım, yağmur yeni dinmişti. Harika bir toprak kokusu vardı, derin nefesler aldım ve şükrettim. Hayat gerçekten muhteşem bir hediye, teşekkür ederim.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı 2017 yılı kayıtları başlamıştır, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar