HAYAT BENDEN YANA

HAYAT BENDEN YANA

Hayatı üç şekilde yaşayabilirsiniz, hayatın sizden yana olduğunu düşünerek, size karşı olduğunu düşünerek ya da ne sizden yana ne de size karşı olduğunu varsayarak. Ben hayatın benden yana olduğunu düşünmeyi seçiyorum ve bu hayatımda önemli bir fark yaratıyor, bu nedenle bu yazımda bu konudan bahsetmeye karar verdim.

Cevabını aradığımız soru şu: Hayat kimden yana? Öncelikle elbette, hayatın kendisinden yana olduğunu düşünenlerden yana. Daha sonra ne olursa olsun hayal kurmaktan vazgeçemeyenlerden yana. Hayallerini gerçekleştirmek için adım atanlardan yana ve yanında. Hayat; iyi ve iyimser insan olanların daha çok yanındadır ayrıca.

Çocukları izleyin, hayatı ne şekilde yaşadıklarına bakın, bir cıvıltı, bir mutluluk hali, üzüntüleri çok kısa, hayat devam ediyor, harika bir gelecek onları bekliyor.

Bu yıl 45 yaşıma bastım, futboldan hareket edersek maçın ikinci yarısı başladı, Allah maçın sonunu görmeyi nasip etsin. Hayatıma ikinci yarıda ne şekilde devam edeceğim? Elbette bir bilanço çıkarıyorum zaman zaman, güzel yaptığım şeylerin yanında hatalarım da oluyor. Tek bir slogan bul deseniz söyleyeceğim şey şu olurdu, hayatımın ikinci yarısını hayatın benden yana olduğunu bilerek yaşayacağım.

Geriye dönüp baktığımda gördüğüm şey bu oluyor, yaşamın tılsımlı bir adaleti var. İstediğim şeyler istediğim zamanda olmayabiliyor, ama daha sonra oluyor, bazen olmuyor ama iyi ki olmamış diyorum. Hayatın beden yana olduğunu ve benim için bazen benden daha iyi planlar yaptığını biliyorum.

Şanslı olduğunuza inanarak yaşayın hayatınızı, büyük bir farkın hemen oluşacağını göreceksiniz. Kendinizi takdir ederek hayatın içinden geçin, ne kadar önemli olduğunu fark edeceksiniz. Kendinizi ve olayları olduğunuz şekliyle de sevin, bir şeyleri değiştirin ama özünüzü korumayı ihmal etmeyin, hepimiz çok özeliz.

Hayatın içinden geçerken hayatın bizim yanımızda olduğunu hissetmek muhteşem bir duygudur, bu duygudan yoksun bırakmayın lütfen kendinizi.

Sevgi ile kalın.

Not: Haziran ayı koçluk ön görüşmelerine katılmak için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş