HAYAT AMACINI BULMAK


Hayat amacını bulmak niye önemlidir? Her şeyden önce bu konu mutluluk ile doğrudan ilgilidir. Çevrenize bakın, bir hayat amacı olan ve bu uğurda çalışan insanlar genellikle çok daha mutlu oluyorlar.

Geçenlerde bir danışanımla seans bitiminde sohbet ediyordur, konu hayat amacını bulmaya geldi. Onunla paylaştıklarımı bugün sizlere de aktarmaya karar verdim.

Hayat amacını iki yönlü olarak düşünüyorum; bir tanesi sahip olduğum ve devamını istediğim şeyler, bunları korumak; diğeri ise henüz sahip olmadığım ama hayatımda yer almasını istediğim şeylerden bir veya iki tanesi olabilir.

Manevi hayatımda çok önemli yer tutan iki kavram var, bir tanesi şükretmek, diğeri ise dua etmek (istemek). İnsan sahip olduğu her şey için şükredebilir, yaşadığı her şeye minnet duyabilir. Genel bir bakış açısıyla yaklaşılabileceği gibi detaylara da girilebilir. Örneğin sağlıklı olduğum için şükrediyorum, ailemle sevgi dolu bir ilişkim olduğu için şükrediyorum genel bakış açısına örnektir.

Detaya inersek, dün gece yediğimiz harika akşam yemeği için şükürler oldun, arkadaşımla olan güzel sohbetim için şükrediyorum diyebiliriz.

Benzer bir durum dualarımız, isteklerimiz için de geçerlidir. Yeni bir iş bulmak için genel olarak dua edebileceğiniz gibi yarın yapacağınız iş görüşmesinin güzel geçmesini de isteyebilirsiniz.

Ben şükürlerimi ve dualarımı yazarım. Size de bunu tavsiye ediyorum. Bir ay boyunca günde sadece 10 dakikanızı ayırarak o gün neler için şükrettiğinizi ve neler istediğinizi, nelerin gerçekleşmesi için dua ettiğinizi yazın lütfen.

Bir ay sonra oturup bu listeyi inceleyin, bence hayat amacınızı keşfedeceksiniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Yazılarımı beğeniyorsanız Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarımı okumanızı öneririm. Fotoğraf paylaşımları için lütfen Instagram üzerinden takibe alınız.

Paylaş

Önerilen Yazılar