HAYALLERİN SINIRLARINI GENİŞLETMEK


Hayal kurmak gerçekleştirmenin ilk aşamasıdır. Her şey önce zihinde bir hayal ile başlar, sonra yavaşça gerçeğe dönüşür. Bu nedenle gerek kendi hayatımı yaşarken gerekse koçluk yaparken hayal kurmaya özel bir önem veririm.

“Ben hayal kuramıyorum” diyen çok sayıda insanla karşılaştım, kendi hayatımda da zaman zaman hayal kurmaktan uzaklaştığım dönemler oldu. Hayal kurmak umutlu olmamızı, umutlu olmak da mutlu olmamızı sağlıyor, bu nedenle hayaller oluşturmaktan asla vazgeçmemeliyiz.

Hayallerimizin sınırlarını genişletebilmek önemli bir konu. Mantığımız hayallerimizi gerçekçi olmanın sınırlarına doğru çekerken hayal kurmakta bir denge noktası oluşturabilmek önemli.

Her şeyden önce geleceğin geçmişten farklı olabileceğine inanmak gerekiyor sanırım. Kendimizi ve ruhumuzu beslememiz çok önemli. Hayallerini gerçekleştiren insanları bulmak, mümkünse onlarla konuşmak, hikayelerini dinlemek veya başarı hikayelerini okumak gibi.

Hayallerimizin gerçek olabileceğine dair kanıtlar bulmamız işimizi kolaylaştırıyor. Hayallerini gerçekleştiren, hayallerimizi gerçekleştiren insanların bizden aslında çok farklı olmadıklarını kavrayabilmek önemli.

Cesaret, kararlılık ve sabır hayalleri gerçekleştirmek için hepimize lazım. Bir hayali oluşturduktan sonra o hayale ait olmalısınız, şüphesizce inandığımız hayaller gerçek olmak zorunda.

Her şey bir hayal ile başladı, Yitik Ülke Yayınları’ndan üç kitap çıkarmayı hayal etmiştim, dün üçüncü kitabım olan Yarına Notlar’ı matbaaya gönderdik, en geç bayramdan sonra okuyucuları ile buluşacak.

Her şey her zaman bir hayal ile başlar, hayallerinizin sınırlarını geniş tutun, ufuk çizgisine bakın, sonrası ise çalışmak ve sabırla beklemek. Her hayal kendisini gerçekleştirecek umutlu ve çalışkan bir insan bulur. Bütün hayalleriniz gerçek olsun.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.