HAYALLERİMİZ İÇİN HAREKETE GEÇMEK


Dün kaldığımız yerden devam ediyoruz. Pek çok kişi hayalleri için harekete geçmeyi erteler, bazı şeyler bizi durdurur, bazen korkarız, çoğu zaman da önceliklerimizi belirleyip yönetmekte güçlük çekeriz. Hayalleriniz için harekete geçmek ve bunu sürdürmek istiyorsanız hayallerinizi gerçekleştirmeyi önceliğiniz haline getirmelisiniz.

Gözlerinizi kapamanızı istiyorum sizlerden, kısa bir hayal kuracağız, 80 yaşındasınız, yanınızda torununuz veya başka bir sevimli küçük çocuk var, 8 yaşında olsun. Size hayallerinizi nasıl gerçekleştirdiğinizi soruyor, ona neler anlatmak istersiniz. İşte bu anlatacaklarınız sizin farkında olduğunuz veya olmadığınız öncelikleriniz aslında. Bu egzersizi yaptıktan sonra yeni hayatınızı yaratmak için motivasyonunuz artacaktır.

Hikayenin sonuna gelip de hayal kırıklığına uğramak kötü bir şey, bunu yaşamamak için artık harekete geçmeliyiz. Eğer yaşıyorsak ve sağlıklıysak pek çok şeyi değiştirebiliriz. Önceliklerinizi belirleyin ve onları kendi içinde sıralayın. En yukarıda yer alan konu ile ilgili olarak yılsonuna kadar neler yapabileceğinizi düşünün, sonra bu hafta ilk adımı atın.

Aklınıza ilk adım olarak yapacak bir şey gelmiyorsa sizin yapmak istediklerinizi başarmış olan kişileri araştırın, değişmek istediğiniz konu her ne ise bilgi ve tecrübenizi artırmaya başlayın. Merak etmek, sonrasında da bilgi toplamak ve deneyimi artırmak cesaretinizi kesinlikle artıracaktır.

Bir rüya gördüğünüzü ve sabah uyandığınızda hatırladığınızı varsayın. Bu rüyada sevdiğiniz ve güvendiğiniz bir kişi size “şimdi değilse ne zaman” diyor. Hangi konuda harekete geçer ve ne yaparsınız?

Zaman konusunda kendinizi ne çok rahat bırakın ne de aşırı bir zaman baskısı altına alın, bu konuda dengeyi sağlamalısınız. Harekete geçtikten sonra elde ettiğiniz küçük ama başarılı sonuçları kutlamayı da ihmal etmeyin.

Sevdiklerinizden, tanıdıklarınızdan yardım istemekten çekinmeyin, her şeyi tek başınıza yapmak zorunda değilsiniz.

Değişimi kolaylaştırmak için her gün farklı bir şeyler yapın, ne kadar küçük olduğunun bir önemi yok. Bir süre sonra yapmak istediğiniz büyük değişimi daha rahat gerçekleştirdiğinizi göreceksiniz.

Bu yolculukta yazılarımı takip etmek ve daha önce yayınlanmış olan iki kitabımı okumak da işinizi kolaylaştırabilir.

Hepimize başarılar diliyorum, sevgi ile kalın.

P.S. : Ücretsiz koçluk tanıtım görüşmeleri başlamıştır, randevu almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighteen − 12 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.