Dün kaldığımız yerde devam edelim. Bir hayali gerçekleştirmek istiyorsanız öncelikle o hayal gerçekleşmeden önce mevcut durumdan keyif almayı öğrenmelisiniz. Benim de üzerinde çalışmaya devam ettiğim bir alan.

Kendinize sormanız gereken sorulardan bir tanesi şu olmalı: Evet, bazı hayallerim var. Bu hayaller bir gün gerçek olacaklar. O gün gelene kadar hayatımın mevcut halinden nasıl daha fazla keyif alabilirim? Bu soruya verdiğiniz yanıt her ne ise o şeyleri yapmaya başlayın ve devam edin. Bu enerjinizi artıracak ve sizi isteğinize yaklaştıracak (istediğiniz şey için inandığınız eylemleri yaptığınızı varsayıyorum).

Hayallerin büyük bir kısmı eninde sonunda gerçek olur, çoğu zaman daha önemli olan bunun ne kadar zaman aldığı ve/veya nasıl olduğudur. Bir hayali gerçekleştirmek için kendimizi olması gerekenden daha fazla hırpalamak veya süreyi gereksiz yere uzatmak kesinlikle arzu ettiğimiz şeyler değil.

İki tane yaklaşım var, bir tanesi uzak durmamız gereken yöntem, buna yavaş ve zorlu hayal gerçekleştirme diyelim. Mevcut durumu kabullenememek, yani direnç göstermek bunun bir parçası. Diğer bir parçası ise isteğimize karşı aşırı bir bağımlılık oluşturmak diğer bir deyişle isteğim olmazsa ölürüm biterim moduna girmek ( bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen Hayatını Seç isimli kitabıma bakınız).

İstediğimiz gerçekleşene kadar sabırsız davranışlar sergilemek, ağlamak, durumu protesto etmek, şikayet etmek genellikle hiçbir işe yaramaz, hem biz yıpranırız hem de isteğimize kavuşma süremiz gereksiz yere uzar.

Bu nedenle ben size ikinci yaklaşımı tavsiye ediyorum. Hızlı ve kolay gerçekleştirme yöntemini uygulayacağız. Yalnız burada bir parantez açmak istiyorum, hızlı ve kolay gerçekleştirme her istediğimiz hemen olacak veya sadece düşünerek istediklerimizi elde edeceğiz anlamına gelmiyor. Yapmamız gerektiğini düşündüğümüz şeyleri yaptıktan sonra kendimizi yıpratmamızı engelleyecek ve süreyi azaltacak bir yöntemden bahsediyorum sadece.

Bu yöntemin en önemli parçası vizyonlamak, yani isteğimiz gerçekleştiğinde nasıl bir ruh hali içerisinde olacaksak istediğimiz şey olmadan bu ruh haline yaklaşabilmek. İşte burada yazımın başında belirtmiş olduğum mevcut durumdan keyif almak halinin önemi ortaya çıkıyor. İstediğim şey gerçekleştiğinde keyif alıp mutlu olacaksam henüz gerçekleşmeden elimdekilerle mutlu olabilirsem aynı frekansa uyumlanmış olurum.

Hazırlıklı olun ve önceden şükredin, hayaller gerçek olur, ne dilediğinize dikkat edin.

Size bir de tüyo vermek istiyorum, daha fazla keyif almak ve hayallerinizi daha kolay gerçekleştirmek istiyorsanız, sonuca değil davranışlarınıza odaklanın. Bu da yarının yazı konusu olsun.

Sevgi ile kalın.

Not: Eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için mert@mertcuhadaroglu.com adresine mail atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − 5 =