HAYALLER ÜZERİNE

HAYALLER ÜZERİNE

Bir yazar olarak hayal kurmaya ve hayalleri gerçekleştirmeye inanıyorum, kendi hayat hikayemde de gerçekleşmiş çok sayıda hayalim ve bir o kadar da gerçekleşmeyi bekleyen hayalim var. Hayal kurmak benim için nefes almak gibi, su içmek gibi yaşamın vazgeçilmez ve keyifli bir parçası.

Bilgi sınırlıdır ama hayal gücü sınırsızdır demiş Einstein, kesinlikle katılıyorum. Bu nedenle hayal kurmanın bir sınırı olmamalı, istediğimiz her şeyi hayal edebiliriz.

Hayalleri gerçekleştirmek için ise çok emek vermek, sabırlı olmak, düşünce kalkmayı öğrenmek gerekiyor. Ayrıca hayal kırıklığına dayanma becerisini geliştirmeli insan. Yaşadığım ilk hayal kırıklığında pes edersem çoğu hayalimi gerçekleştiremem.

İnanmak ve güvenmek önemli, akılcı bir şekilde emek vermek ve motivasyonu korumak da önemli.

Benim amacım insanlara hayallerini gerçekleştirmeleri konusunda destek olmak ve onları motive etmek, daha iyisinin mümkün olduğuna dair inançlarını ve umutlarını korumalarını sağlamak.

Umutlu olmak, umutlu kalabilmek çok önemlidir hayalleri gerçekleştirme konusunda.

Çocukken hayallerimizin peşinden gitmek konusunda daha cesaretli bir tutum sergilerken büyürken bir yerlerde bir noktada bu cesaret yerini yavaş yavaş endişeli bir ruh haline bırakırken yaşam yolculuğundan aldığımız keyif de azalmaya başlıyor.

Oysa ki çok önemli hayallerimiz, ben herkesin hayallerini çok önemsiyorum gerçekten.

Özellikle içinde olduğumuz dönemde hayal kurmak ve onun iyileştirici gücünden yararlanmak çok daha fazla önem kazandı diye düşünüyorum.

Her hayal kendisini gerçekleştirecek cesur ve çalışkan bir insan bulur.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar