HAYALİNİZDE ISRAR EDİN

HAYALİNİZDE ISRAR EDİN

Dün kendimizi iyi hissetmenin öneminden bahsetmiştik. “Bulduktan sonra peşinden gidin, çünkü en önemli şey kendinizi iyi hissetmenizdir.” Şeklinde yazıyı sonlandırmıştım, peki hayalimizin peşinden nasıl gitmeliyiz? Bu gibi durumlarda en iyisi kendimize uygun olabilecek yaşanmış örnekleri araştırmaktır. Bugün sizinle yakın zamanda hayalini gerçekleştirmiş olan iki kişinin hikayesini paylaşmak istiyorum.

Mustafa ve Kemal Altıntaş kardeşler ile yolumuz sadece 6 ay önce kesişti. Kitaplarımı okuyup beğenmişler, geldiler, tanıştık, kahve içtik, sohbet ettik, bana hayallerinden bahsettiler. Kendilerini çok heyecanlandıran bir hayalleri vardı, motivasyon konuşmacısı olmak istiyorlardı, onları dinledikten sonra “pilot koltuğuna geçmeye hazır mısınız?” diye sordum. Evet, bir hayalleri vardı ama o güne kadar bu konuda kayda değer bir eylem adımı atmamışlardı. Hayatı yolcu koltuğunda izlemek yerine kumandayı elimize alıp uçağı uçurabiliriz. Onlara eğer kabul ederseniz bundan sonra sizin isminiz Motivasyon İkizleri olsun dedim ve yolculuk başladı.

Bir ay sonra tekrar geldiklerinde kişiye özel yarım günlük seminerime katıldılar, bu kez iyi bir strateji oluşturduk, koçluk bu noktada devreye girdi, hayali bir hedefe dönüştürecek planlamaları yaptık. Sonra da uygulamaya geçtiler, önce Anadolu Liseleri ile başladılar, daha sonra önemli sivil toplum kuruluşları ile devam etti. Ve geçenlerde FB TV’de Eğitime Farklı Bakış Programı’na konuk olup Hayatını Seç Platformu adı altında yaptıkları projeleri anlattılar. Hayallerini gerçekleştirme anlamında kısa sürede önemi başarılara imza attılar. Kaçıranlar Youtube üzerinden izleyebilirler.

(https://www.youtube.com/watch?v=CvaBR6Qjx-w)

Peki, neden veya nasıl başarılı oldular? Pek çok şey sıralanabilir elbette, ama bence en önemlisi hayalleri konusunda ısrarcı olmalarıydı. Hep şunu söylerim, her hayal kendisini gerçekleştirecek cesur ve umutlu bir insan bulur. Sizin de bir hayaliniz varsa bunu düşünün lütfen, sizin hayalinizi sizden iyi kim gerçekleştirebilir?

Sevgi ile kalın.

Not: Kişiye özel yarım günlük seminerler hakkında bilgi almak ve katılmak için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş

Önerilen Yazılar