Dün zeka ve mutluluk arasındaki ilişkiden bahsetmiştik; bugün de hayal kurmanın mutlulukla ilişkisinden söz etmek istiyorum, hayal kurmak ve hayalleri gerçekleştirmek kesinlikle mutlu eder insanı.

Etrafınıza şöyle bir bakın; yenilikleri düşünün, insan eliyle oluşturulmuş güzel bir şeye bakı, bir gelişme saptayın, hepsinin arkasında ve başlangıcında hayal gücü vardır. İnsanın en büyük gücü hayal gücüdür belki de.

Bilgenin meşhur sözüdür, her hayal kendisini gerçekleştirecek umutlu ve cesur bir insan bulur. Geçenlerde bir Yarına Not paylaşmıştım; bir olasılıklar denizinde yaşıyoruz ve dikkatimizi verdiğimiz şeyleri oluşturma gücüne sahibiz. Öyleyse ne istediğimizi düşünmeli, hayal kurmalı ve sonrasında eyleme geçmeliyiz. Başlangıçta hep bir hayal vardır.

Hayal kurmayı severi ve önemserim, kendi kendime notlar alırım, çoğu zaman neden olmasın derim. Her gün keyifle takip ettiğinizi düşündüğüm yazılarım da 4 yıl önce böyle bir hayal neticesinde başladı.

Hayal etmek elbette önemli bir aşama, güzel hayaller kurmak insanı mutlu eder. Diğer yandan; belli bir noktada hayalleri gerçekleştirmek için adımlar atmak da önemlidir.

Bu konuyu da yani eyleme geçmek ve sürdürmek konusunu da yarın ele alalım.

Sevgi ile kalın.

Not: Yayımlanmış dört kitabıma D&R mağazalarından ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için mert@mertcuhadaroglu.com adresine mail atabilirsiniz.