HAYAL KURMAK VE GERÇEKLEŞTİRMEK

HAYAL KURMAK VE GERÇEKLEŞTİRMEK

Dün kaldığımız yerden devam edelim. Anda kalmanın güzel istisnalarından birisinin zihnimizin geleceğe yolculuk yaparak hayaller kurması olduğundan bahsetmiştik. Gerek kendi hayatımda gerekse koçluk çalışmalarımda hayaller kurmaya özel bir önem veririm. Hayal kurmak gerçekleştirmenin ilk aşamasıdır.

Hayal kurmak ve gerçekleştirmek dediğimizde kişinin kendisini daha yakından tanıması, ne istemediğini ve ne istediğini bilmesi, tutkularını keşfetmesi önem arz eder. Koçluk çalışmalarımın başlangıcında danışanlarıma neye karşı tutku duyuyorsunuz diye sorarım.

Bunları ortaya koyduğunuz zaman hayal kurmak ve gerçekleştirmek de kolaylaşıyor bir ölçüde. Peki, gerçekleştirmek tam olarak nasıl oluyor? Bir hayali gerçekleştirmek için onu elle tutulur bir hale getirmek gerekir öncelikle. Hayalin plana dönüşmesi diyebiliriz buna. Yazarsınız, çizersiniz, notlar alırsınız, bir strateji oluşturursunuz, hangi adımları ne zaman atacağınızı belirlersiniz ve sonra ilk adımı atarsınız.

İlk adımı atmak ve başlamak önemlidir, uzun yolculuklar da tek bir adımla başlar. Her zaman söylerim, yol yola çıktıktan sonra aydınlanır.

Sizi heyecanlandıran güçlü bir hayaliniz olduğunda ve bu doğrultuda hareket ettiğinizde hayatınız bir anda değişik bir anlam kazanır, hayaliniz sizi de değiştirir, daha meraklı ve heyecanlı bir insan haline gelirsiniz.

Hadi o zaman, gelin bugün sizi heyecanlandırabilecek bir hayalin ilk aşamasını gerçekleştirin, yani hayal kurun. Hayatını Seç ve Hayatını Değiştir isimli kitaplarımı okumanız da işinizi kolaylaştırabilir. Yarın bu önemli konuya devam edeceğiz.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayallerinizi gerçekleştirmek için Mutlulukla Değişim Programına katılabilirsiniz, yaz dönemi çalışmalarına katılmak ve ön görüşme yapmak için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş