HAYAL KIRIKLIĞI YAŞAMAKTAN KORKMAYALIM


Hayal kırıklığı, bize olduğumuz yer ile olmak istediğimiz yer arasındaki mesafeyi gösterir ve bu açıdan bakıldığında faydalıdır. Hayal kırıklığı yaşadığımızda ki bu son derece doğaldır, yeniden ileri doğru hareket edebilirsek tıkanmışlık hissini geride bırakabiliriz.
Hayal kırıklığı yaşamaktan korktuğunuz için denemekten vazgeçmeyin, sürekli değişen bir dünyada gelecek geçmişe eşit değildir ve çoğu zaman bir çözüm vardır.
Hayal kırıklığı yaşadıktan sonra bir yol ayrımına geliriz. Kolay olan yolu seçerseniz kendinize kızıp durabilirsiniz, şikayet edersiniz, karşı tarafı suçlarsınız ve elinize hiçbir şey geçmez.
“Zor” olan yolu seçerseniz hayatınızı seçimlerinizle yönettiğinizi kabul eder, olayları değil ama olaylara vereceğiniz tepkileri yönetebileceğinizi hatırlar ve tekrar hayatınızın sorumluluğunu elinize alırsınız.
Hiç kimse geçmişte olan olayları değiştirme şansına sahip değildir, geçmişte olan olmuştur ve öyle kalacaktır, ya bunun sizi yıkmasına izin verirsiniz ya da bir şekilde devam etmeyi seçersiniz.
Gitmek istediğiniz yere ulaşmanın yolu hayal kırıklıklarına rağmen devam edebilmekte gizlidir, onlarla birlikte ilerleyebilirsiniz.
Yaklaşık 2,5 yıldır koçluk ve yazarlık ile profesyonel olarak ilgileniyorum, geldiğim noktadan oldukça memnunum, diğer yandan bu yolculukta en az 5 kere şu veya bu şekilde hayal kırıklığına uğramış ve devam etmeyi seçmişimdir.
Bir hayal kırıklığı yaşadığınızda yapabileceğiniz en iyi şey bundan ders çıkarmak ve aynı formatta tekrar yaşanmaması için gerekli önlemleri almaya çalışmaktır. Yaşadığınız hayal kırıklığından öğrendiklerinizi ve ulaşmak istediğiniz noktayı yazmanız kesinlikle faydalı olacaktır.
İnsan aslında mükemmel bir tasarımdır, Allah’ın yarattığı bir varlık olarak başka şekilde olması mümkün de değildir. İnsanın kendisine bahşedilmiş olan potansiyelini kullanabilmesi için mutlulukla hayallerine doğru hareket etmesi gerekir. Mutlulukla Değişim Programında yaptığımız çalışmaların özünü bu felsefe oluşturur.
Eyleme geçtiğinizde düşünce ve eylemin gücü birleşerek yolunuzu aydınlatır. Sistem, çoğu zaman bina içi otomatik aydınlatmalar gibi çalışır, yani siz ilerledikçe ışıklar yanar. Olumlu düşünmek önemlidir, ancak bir fark yaratabilmesi için eyleme dönüşmesi gerekir.
Hayal kırıklığından sonra yola devam edebilmek için yaşananlardan ders çıkararak yeni bir strateji oluşturun, sizin kontrolünüzdeki alanlara odaklanın, eylem adımlarınızı dikkatlice planlayın ve minik adımlarla tekrar başlayın.
Bu süreçte dikkatiniz gitmek istediğiniz yönde olsun, baktığımız yöne doğru ilerleriz çoğu zaman.
Ayrıca enerjiye ihtiyacınız olacak. Gün içinde enerjinizi artıracak, her gün yapabileceğiniz basit şeyler neler olabilir?
Hayat bize genellikle isteklerimiz gerçekleşmeden önce ihtiyacımız olan deneyimleri verir, bunu hayal kırıklığı olarak görmek yerine gelişim sürecimizde bir basamak olarak değerlendirebiliriz.
Hepinize hayallerinizin gerçekleşeceği güzel bir hafta diliyorum.
Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × five =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.