HAFTADA BİR GÜN NELER DEĞİŞTİREBİLİR?


Dünkü elektrik kesintisi sırasında hepiniz gibi bazı zorluklar yaşadık, örneğin benim kontrol amaçlı bir MR çektirmem gerekiyordu, hastanenin jeneratörü vardı, ama cihazın içinde kalmaktan biraz korktum açıkçası, yine de yaptırdım. Aynı zamanda elektrik uzun süre gelmezse neler yaparız diye planlar yaptık elbette.

Öncelikli olarak evdeki ocaklar elektrikli olduğu için akşam annemlere gitmeyi ve akşam yemeğini orada yemeyi düşündük. Daha sonra gece eve geldikten sonra kullanmak için evdeki mumları bulduk ve temizledik. Ortaokulda okuyan büyük kızıma mum ışığında ödevini yapabileceğini söylediğimde gerçekten çok şaşırdı.

Televizyon ve internet, sosyal medya olmadan nasıl vakit geçirebileceğimizi sordu, bende sohbet ederek diye yanıtladım. Eşim de bu fikrime destek verdi, haftada bir gün akşam cep telefonu, televizyon, bilgisayar ne varsa kapatıp aramızda sohbet etmeye ve oyun oynamaya karar verdik.

Sizlere de tavsiye ediyorum, daha çok paylaşmaya, sakinliğe ve iç huzuruna ihtiyacımız var. Bir akşam dahi olsa dünyadan biraz kopmak ve içimize dönmek iyi gelecektir.

Bugünlerde benim gibi 40’lı yaşlarını sürenler, o eski misafirlik ve sohbet günlerini gülümseyerek hatırlayacaklardır. Daha az şeye sahip olduğumuz ama daha mutlu olduğumuz günlerdi.

Son olarak şunu söylemek istiyorum, insan bir paylaşım varlığıdır, doğası gereği sosyaldir. Teknolojiye bağımlı yaşamımız bizi bilindik, keyifli yöntemlerle sosyalleşmekten alıkoymamalıdır.

Konuşalım, dinleyelim, sohbet edelim, sorular soralım, birlikte çözüm arayalım, gülelim, bakın her şey olumlu anlamda nasıl da çabucak değişmeye başlayacak.

Keyifli paylaşımlarla dolu güzel bir gün diliyorum, sevgi ile kalın.

Not: Nisan ayı ücretsiz koçluk ön görüşmeleri bugün itibarıyla başlamıştır, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 + fourteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.