GÜZEL SÜRPRİZLERE HAZIR OLUN

GÜZEL SÜRPRİZLERE HAZIR OLUN

Hep söylerim hayat bize verilmiş kocaman bir hediye diye, ayrıca hayat yolculuğunda çok sayıda başla küçük hediyelerle de karşılaşıyoruz. Bu hediyelerle buluşmamız her zaman planlanabilecek bir süreç değil açıkçası, oluyor ve tadını çıkarıyoruz. Peki ne zaman daha fazla güzel sürpriz oluyor hayatımızda, bir şeyler illa böyle olacak, şöyle olmalı diye tutturmadığımız ve kendimizi olasılıklara açtığımız zaman.

Bazen oturur son dönemlerde yaşadığım güzel anları, anıları düşünürüm, hayatın sürprizlerini diğer bir deyişle. Ortak noktaları çoğunun planlanmadan gelmiş olmasıdır. O kadar çok hesap kitap yapıyoruz ki, şöyle olmalı, böyle olmalı diye, hesapsız mutluluklar, sürprizler çok daha güzel aslında.

Sürprizlere izin verin ve onları takdir edin. Belirsizliğe tahammülümüz genel olarak çok düşük. Her şeyi önceden görüp planlayabilmek istiyoruz. Oysa hayattan en çok keyif aldığınız anları düşündüğünüzde bunların daha çok sürpriz anlar olduğunu fark edip şaşırabilirsiniz. Bir açıdan bakıldığında mutluluk planlanamaz.

İnsanın istekleri ve planları olması harika bir şeydir. Benim de yapmak istediklerim ve bunlara dair planlarım var. Diğer yandan siz planlarınız değil planlarınız sizi yönetmeye başladığında hayatınızı bir yapılacaklar listesi şeklinde yaşamaya başlar ve fazla keyif almazsınız.

Hayatınızda biraz belirsizliğe izin verin, gelecek konusunda esnek olun ve korkmayın. Korkulacak bir şey yok korkunun kendisi dışında. Bugüne kadar başınıza gelen olaylarla bir planınız olmasa bile bir şekilde başa çıktınız, bundan sonra da öyle olacak.

İnsan aslında hayatta kalmaya ve mutlu olmaya programlanmıştır. Bunun farkına varabilmek için hayata ve bize getirdiklerine biraz daha esnek yaklaşmak gerekir.

Sevgi ile kalın, güzel sürprizlere açık olun.

Not: Sonbahar dönemi koçluk çalışmalarından yararlanmak için [email protected] adresine mail atarak bilgi alabilirsiniz.

 

Paylaş