GÜZEL ŞEYLERE İNANMAK GÜZEL ŞEYLER YAŞAMANIN BAŞLANGICIDIR

GÜZEL ŞEYLERE İNANMAK GÜZEL ŞEYLER YAŞAMANIN BAŞLANGICIDIR

Bazen ihtiyaç duyduğumuz şey daha fazla bilmek, daha fazla yapmak değil daha fazla inanmaktır; özellikle de elinizden geleni yaptığınızı düşünüyor ama istediğiniz sonuçları alamıyorsanız. Bu konuda genel felsefem şu şekilde; sizi mutlu eden şeylere inanmayı seçin. Arkasında matematiksel, bilimsel bir çalışma yoksa inandığınız şeyler sizi mutlu eden şeyler olsun; örneğin şanssız olduğunuza inanmak yerine şanslı olduğunuza inanarak yaşayın şu hayatı.

Geleceğinizin geçmişinizden ve bu gününüzden farklı olabileceğine, daha güzel olacağına inanın. İnanın derken bir şeylerin hemen değişeceği beklentisine girmeyin elbette, bazen zaman alabilir; pes etmeyin, yavaşça düzelir işler siz inanmaya başlayınca.

Aşkın varlığına inanın; bir gün sizin de kapınızı çalacağını unutmayın; daha iyi bir işiniz olacağına, daha çok geliriniz olabileceğine, tasarruflarınızın artacağına inanın, görmek istediğiniz yerleri görebileceğinize inanın, yapmak istediğiniz şeyleri yapabileceğinize inanın.

Her şey sadece inanarak olmayacak elbette, akılcı bir şekilde emek vermek de önemli, pes etmemek, sabırlı olmak çok önemli.

Bayramda okurlarımdan birisinden mesaj aldım; bana yazılarım ve kitaplarım için teşekkür ettikten sonra kısaca hikayesinden bahsetmiş; tam bir yıl önce hiçbir birikimi yok iken sıfırdan bir iş kurduğunu ve başarılı olduğunu anlatmış; başarısında en büyük payın ise benim önermiş olduğum hayaller defteri olduğundan bahsetmiş.

Bir defter alıyorsunuz; her gün bıkmadan usanmadan hayallerinizi yazıyorsunuz, bu inanmanızı kolaylaştırır, hayalleri düşünmek umut verir.

Ben de günlük tutarım, bir isteğim gerçekleştiğinde geriye dönüp bakarım bunu ne zaman istek veya hayal listeme eklemişim diye; bazen bir haftadır bazen bir yıldır, bazen de henüz gerçekleşmemiştir.

Mucize dediğimiz şey hayallerine inanan, farkındalığı yüksek bir insanın fırsatlarla karşılaşmasıdır belki de.

Mucizeler sizinle olsun, sevgi ile kalın.

Not: Tüm eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş