GÜZEL GÜNLER YAKIN

GÜZEL GÜNLER YAKIN

Zorlu bir sürecin sonuna doğru yaklaşıyoruz; tedbiri elden bırakmadan normal hayatlarımıza dönmeye başladık yavaşça.

Bu günleri de bir şekilde atlatacağız, güzel günler çok yakın. Yine daha mutlu ve sağlıklı günlerimiz olacak, bunları konuşuyor ve paylaşıyor olacağız. Ben açıkçası umutluyum.

Her şey bir şekilde yenilenerek iyileşiyor, doğada bunu gördük bahar boyunca, kuş sesleri bile çok daha farklıydı sanki. Bu süreçten hepimizin bazı dersler aldığımızı düşünüyorum. Yenilenerek, değişerek ve dönüşerek daha iyisi için bir araya geleceğiz.

Birlikte olmanın önemini de tekrar fark ettik, birlikte çok daha güzeliz çok daha güçlüyüz. Belki toparlanmak için çoğumuzun daha fazla çalışması ve üretmesi de gerekecek, dinlendik ve buna hazırız diye düşünüyorum.

Zorlukların insanları ve toplumu birbirine yaklaştırdığını düşünüyorum. İstisnalar olsa da güzel dayanışma örnekleri gördük. Kriz yönetimi anlamında da deneyimli bir toplumuz.

Karantina günlerinde teknoloji ile olan imtihanımızı da genel olarak iyi verdiğimizi düşünüyorum.

Ayrıca çok sayıda kişi ve kurum bu dönemde kendisini geliştirerek daha donanımlı olma yolunda önemli adımlar da attı.

Ekonomi anlamında baktığımızda tabloyu net olarak görebilmek için yılın ikinci yarısını beklemek daha uygun olacak.

En büyük sıkıntı turizm ve eğlence sektöründe gibi görünüyor. Eğlence sektörü açısından bakacak olursak iyimser bir bakış açısı ile sezon sonunun bu yıl iki ay önceye çekilmiş olduğunu söyleyebiliriz. Eğer Eylül ve Ekim aylarında hızlı bir toparlanma sürecine girilirse kayıplar kısmen de olsa telafi edilebilir.

Hep birlikte zor bir dönemin büyük bir kısmını atlattık, geride bıraktık, şimdi bizi bekleyen güzel geleceğe inanma ve onu birlikte oluşturma zamanı.

Sevgi ile kalın.

Paylaş