GÜZEL BİR GÜNÜ OLUŞTURMAK


Akşam eşimle sohbet ediyorduk, bana gününün çok güzel geçtiğini ve kendisini harika hissettiğini söyledi. Ona neler yaptığını sordum, bana gününü anlattı. Sonra kendi günümü düşündüm ve benzer şekilde güzel geçtiğini fark ettim. Peki, güzel bir günü henüz yaşamadan öncesinde planlamak genel olarak mümkün olabilir mi? Bugünkü yazımda bu konuyu ele aldım.

Öncelikle bir gün içinde yaşamayı istediğimiz duygulara veya ruh hallerine odaklanmak gerekiyor. Ben tatmin duygusunu güzel bir günün ayrılmaz parçası olarak görüyorum. Bana tatmin duygusunu en fazla yaşatan şeyler koçluk seansları yapmak ve yazı yazmak. Demek ki programıma bunları yerleştirmeliyim.

Sağlıklı olma hissini seviyor ve önemsiyorum. Sabah yürüyüşü, güzel bir günün olmazsa olmazıdır. İlham almak benim için önemli, bu nedenle en az yarım saat güzel bir kitaptan bölümler okumalıyım, bu aralar Wayne Dyer’ın kitaplarını okuyorum.

Paylaşım bence çok önemli diğer bir öğe; eşimle, dostlarımla bir saat sohbet edebildiğim, güldüğüm bir gün güzel yaşanmış bir gündür.

Eğlence bir güne kesinlikle güzellik katar, çocuklarla birlikte yarım saat oyun oynamak çok keyifli, Erkan Yolaç’ın meşhur ettiği evet-hayır oyunu bu aralar favorimiz.

Güzel bir günün içinde huzurun da olmasını isterim, fırsatım olursa sahilde bir türk kahvesi içmek iyi gelir. Sahile inemezsem balkonda bunu yapmayı severim, huzur bulurum. Şükretmek ve dua etmek de elbette huzuru getirir.

Yardımcı olmak güzel bir günü daha da güzel hale getirir. Geçtiğimiz günlerde küçük kızım sordu, pek çok insan yardım istiyor, nasıl seçeceğiz diye. Bir seçim yapmamız gerekmiyor, herhangi birisine herhangi bir zamanda elimizden gelen yardımı yapmak yeterli, bizim karşımıza çıktıysa bizim yardım etmemiz gerekiyor diye düşünürüm.

Ve hayal kurmak, yatmadan hemen önce, güzel bir yarına dair vazgeçilmezimdir.

Sizin güzel bir gününüzde nelerin olmasını istersiniz, lütfen not alın ve yarını bu şekilde zihninizde planlayın, bakalım bir fark görecek misiniz?

Sevgi ile kalın.

Not: Bu yazımla birlikte 400. Yazımıza ulaştık, eski yazılarımın tamamına kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 − ten =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.