GÜZEL BİR GÜNÜ OLUŞTURMAK VE YAŞAMAK

GÜZEL BİR GÜNÜ OLUŞTURMAK VE YAŞAMAK

İnsan düşünceleri ile güzel bir günü oluşturabilir, bir günün nasıl geçeceği üzerinde büyük etkisi vardır insanların. Sabah uyandığınızda bugün harika bir gün diye düşünmeye ve hissetmeye başlarsanız o gün içinde güzellikleri daha kolay fark edersiniz ve siz fark ettikçe çoğalır güzellikler. Bunun tersi de mümkündür, bugün kötü bir gün diye düşünmeye başladığınızda farkındalığınız nelerin ters gittiğinde olur ve bu şekilde geçer gününüz.

Bir günü oluşturmaya bir önceki günden başlarız; bu nedenle gece yatmadan önceki düşüncelerimiz de önemlidir, ben genellikle yatmadan önce yazılı bir şükür egzersizi yaparım, bu uykudan önce yaptığım son şey olur genellikle, bazen dua da ederim. Gece nasıl yattığınız sabah nasıl kalkacağınızı büyük ölçüde belirler.

Sabah ilk uyandığımızda düşündüklerimiz ve yaptıklarımız da günün nasıl geçeceğinin büyük ölçüde habercisidir. Bu nedenle sabah ilk uyandığınızda gerekirse biraz erken kalkarak keyif alacağınız aktiviteler 15-20 dakika ayırabilmek önemlidir. Acele ile koşturarak evden çıkan insanın günü de büyük ihtimalle koşturma içinde geçecektir.

Farkındalıkla yaşamak diyorum biraz ben buna. Günümü nasıl geçirmek istediğimin farkındalığına sahip olursam günümün nasıl geçeceğini oluşturabilir ve istediğim gibi bir gün yaşayabilirim.

Nasıl bir gün istediğinizi düşünün ve yazın lütfen. Neler yapmak, neler hissetmek istiyorsunuz, özellikle duygulara odaklanın, bir gün içinde yaşamak istediğiniz duygular neler? Bunu yaptığınız andan itibaren algıda seçicilik devreye girecektir.

Algıda seçiciliğin devreye girmesi ile adeta görünmeyen bir güç sizi yaşamak istediğiniz güne doğru yönlendirmeye başlar. Yaşamak istediğimiz hisler anlamında ne kadar net bir ön görüye sahip olursak işimiz o kadar kolaylaşır.

Algıda seçicilik sayesinde fırsatları daha kolay fark ederiz. Nasıl bir gün yaşamak istediğinize dair net bir fikriniz olduğunda fırsatları daha kolay değerlendireceğinizi göreceksiniz.

Bir de son bir tüyo vereyim; şanslı olduğunuza inanarak yaşayın günlerinizi ve hayatınızı, belki bu konuda ayrı bir yazı kaleme alırım.

Sevgi ile kalın.

Not: Tüm eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, kitaplarımı D&R mağazalarından temin edebilirsiniz. Koçluk hakkında bilgi almak için ise [email protected] adresine mail atmanızı rica ediyorum.

Paylaş

Önerilen Yazılar