GÜZEL BİR GÜN YAŞAMAK

GÜZEL BİR GÜN YAŞAMAK

Güzel bir gün yaşamanın büyük ölçüde elimizde olduğunu düşünüyorum; bugün bunun için kendimce bir yol haritası paylaşmak istedim sizinle.

Gülümseyin; bir neden olması gerekmiyor; mutsuz olmak için nedenlere ihtiyaç duyabilirsiniz ama küçük mutluluklar nedensizdir bazen, gülümsemek gibi. Yüzünüze bir gülümseme yerleştirmek için emin olun bir nedene ihtiyacınız yok. Üstelik biz gülümsediğimizde hayat ta bize gülümsemeye başlar, inanmıyorsanız bugün test edin bu söylediğimi, gün içinde nedensiz yere gülümseyerek dolaşın bakalım neler olacak.

Kendinizi en sevdiğiniz yerde hayal edin, sadece bir dakika, belki bir deniz kenarı, belki bir park, belki bir uçağın içi, seyahatin başlangıcı, her yer olabilir, benim için Bodrum Yalıkvak’ta Tersane Koyu öyledir mesela, gözlerinizi kapatın mümkünse ve orada olduğunuzu düşleyin, hayal kurmak da gülümsemek gibi çok etkili bir yöntemdir.

Sonra güzel bir paylaşım yapın; bugün çok mutluyum, çünkü sağlıklı olarak yeni bir güne uyandım, bugün her şeyin mümkün olduğu o harika günlerden birisi, inanılmaz şanslı hissediyorum kendimi gibi, isterseniz kendi sayfanızda paylaşın, isterseniz bu videonun/yazının altına yorum olarak yazın.

Eğer henüz evdeyseniz ve dışarı çıkmadıysanız en sevdiğiniz kıyafeti giyin, çünkü bugün özel bir gün, aslında her gün özel, onu özel yapmak bizim elimizde.

İlk gördüğünüz tanıdığa bir iltifat yapın, onun da gününü güzelleştirin.

Çok sevdiğiniz bir şarkıyı dinleyin şimdi; favori şarkınız hangisi, belki eşlik etmek istersiniz aynı zamanda, hatta hareketli bir parça ise biraz dans etmek ya da en azından salınmak.

Bunun yerine size komik gelen kısa bir video da izleyebilirsiniz Youtube’dan. Ben genellikle Cem Yılmaz videoları izlerim.

Sonra merak ettiğiniz bir şeyi araştırın beş dakika; belki gitmek istediğiniz bir yer, belki anlamını merak ettiğiniz bir şey, belki almak istediğiniz bir hizmet.

Hava güzelse çıkın dışarı, 15-20 dakika, kısa bir yürüyüş, güneş varsa yüzünüzü güneşe dönün ayçiçekleri gibi, çalışıyorsanız öğle tatilinde de olabilir.

Ekonomik gücünüz varsa dışarı çıktığınızda birisine yardım da edebilirsiniz, bir mendil alın veya bir kalem, karşınızdaki kişinin gözlerinin içine bakın ve siz ona teşekkür edin.

İstediğiniz bir şeyi almak ya da yapmak için para biriktirmeye başlayın, beş lira, yirmi lira, fark etmez, bir defterin veya kitabın arasına bile yerleştirebilirsiniz.

İşte benim güzel bir gün oluşturma formülüm bu şekilde; siz ister benim yöntemimi uygulayın ister kendi yönteminizi oluşturun, güzel bir gün yaşamak belli ölçülerde bizim elimizdedir.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Kış Dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi almak ve ön görüşmelerden yararlanmak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar