GÜZEL BİR GELECEĞE İLERLEMEK

GÜZEL BİR GELECEĞE İLERLEMEK

Hangi yöne gitmek istiyorsun isimli yazımızda kaldığımız yerden devam edelim; genel bir yön duygumuz olsun ve ne istediğimizi bilerek eyleme geçelim demiştik. İstediğimiz bir şeyi elde etmek için ilerlememiz gerekiyor, istediğimiz şeylerin çok azı olduğumuz yerden gelip bizi buluyor.

İnsan baktığı yöne doğru ilerler, geçmişe bakarak geleceğe doğru gidemeyiz bu nedenle yüzümüzü güzel bir geleceğe çevirmeliyiz.

İnsanın yüzünü güzel bir geleceğe çevirmesine engel olan şeyler nelerdir peki? Her şeyden önce geçmişte yer alan pişmanlıklar ve keşkeler gelir, bazılarımız çok fazla buna takılırlar. Sürekli geçmiş olayları zihinde döndürmek bizi ruhen tüketebilir bir süre sonra. Geçmişle ilgili yapabileceğimiz tek şey derslerimizi çıkarmak, aynı konuda aynı hataları tekrarlamamaya çalışmak ve ilerlemektir.

Geleceğe ilerlerken eylem odaklı olmaya gayret edin. Bir tür konfor alanının içinde yaşıyoruz, düşünce şeklimiz, alışkanlıklarımız, hayata karşı bakışımız, önyargılarımız bu konfor alanının temel taşlarını oluşturuyor. Diğer yandan isteyip sahip olamadığımız pek çok şey de bu konfor alanının dışında yer alıyor. Bu nedenle geleceğe doğru ne istediğimizi bilerek ilerlemek ve bunu yaparken eylem adımlarını önemsemek işe yarıyor.

Pek çok şey gidip yaptığımızda olur. İnsanlar ne istediklerini bilirler ve aslında nasıl yapabileceklerine dair bilgi de onların içinde yer alır, koçlar olarak bizim yaptığımız şeylerden bir tanesi de bu iki şeyi bir araya getirip sunmaktır, bazen dışarıdan olayları daha rahat görebilirsiniz çünkü.

Yeniliklerden korkmayalım, gerekirse bazen risk alalım, çalışalım, çabuk pes etmeyelim, güzel düşüncelerle kendimize destek olalım. Ancak bu şekilde daha güzel bir geleceği oluşturabiliriz.

Ve olmasını istediğimiz şeyler için dua edelim, sahip olduklarımıza şükredelim, sevgiden yana tavır alalım, maddi dünyayı ve manevi dünyamızı dengelemeye çalışalım.

İçimizde pek çok şeyi gerçekleştirebilecek bir potansiyel var; onu ortaya çıkaralım, bunu yaptığımızda hem kendimize hem de Dünyaya önemli bir katkı sağlamış olabiliriz.

Her şey gönlünüzce olsun.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Kış Dönemi kayıtları devam etmektedir, bilgi ve kayıt için lütfen [email protected] adresine mail atınız.

Paylaş