GÜNE 1-0 ÖNDE BAŞLAMAK

GÜNE 1-0 ÖNDE BAŞLAMAK

Her güne 1-0 önde başlayabilirsiniz. Bunun için gereken biraz erken yatmanız ve biraz erken kalkmanız. Kendi hayatımdan biliyorum, danışanlarımın hayatlarından biliyorum.

Zamanı iyi yönetmek hayatı iyi yönetmektir ve kendimize zaman ayırmadan zamanı iyi yönetemeyiz. Danışanlarımla yaptığımız çalışmalarda bazen ideal bir günü tarif etmelerini isterim, onlar anlatırken ben notlar alıp yazdıklarımı gösterdiğimde “benim bir günüm böyle geçse istediğim her şeye ulaşırım” derler. Peki gününüzü nasıl geçireceğinizi kim belirliyor?

Bence ilk yapmanız gereken şey kendi ideal gününüzü oluşturmak ve yaşamak. Bunu yaparken akşam erken yatmaya, uykunuzu almaya ve sabah erken kalkmaya dikkat edin.

Güne size keyif veren, enerjinizi yükselten, anlamlı bulduğunuz aktivitelerle başlayın. Dua edin, hafif egzersizler yapın, evde güzel bir kahvaltı edin, kitap okuyun, müzik dinleyin, meditasyon yapın.

Kendi sabah ritüelinizi oluşturun ve mümkünse yarım saati kendinize ayırarak güne 1-0 önde başlayın.

Aynı şeyi akşam yatmadan önceki yarım saatte de yapmaya çalışın. Yani anlamlı bulduğunuz güzel şeylerle ilgilenin.

Bunu bir düzene oturttuktan sonra benzer şekilde yavaş yavaş gün içinde de uygulamaya başlayın, eğer çalışıyorsanız öğle tatillerinde kısa bir yürüyüş yapın, bir kitaptan 15-20 sayda okuyun, sizi eğlendiren bir video izleyin.

Bir ay boyunca bunu uyguladığınızda yaşadığınız değişimlere siz bile inanamayacaksınız.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş