GÜLÜMSEMENİN ÖNEMİ

GÜLÜMSEMENİN ÖNEMİ

Her zaman söylerim, gülmek için ortada komik bir olay olması gerekir, gülümsemek için ise bir nedene ihtiyacımız yok. Gülümsemenin yararları saymakla bitmez, kendimizi iyi hissetmemizi sağlar, mutlu eder, bağışıklık sistemimizi güçlendirir, uzun yaşamamızı sağlar, bizi daha çekici yapar, vb.

Peki siz ne kadar gülümsüyorsunuz gün içinde, daha fazla gülümsemek size iyi gelecektir mutlaka. Sevdiklerinize gül verin, gülünüz yoksa gülüverin demiş Mevlana. Canlılar arasında sadece insanlarda bulunan bir kas sayesinde gülümseyebiliyoruz, bunun değerini bilelim.

Huzurlu ve mutlu olduğumuzda gülümsemeyi seçeriz, bunun tersi de geçerlidir, gülümsediğinizde bir süre sonra kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissedersiniz.

Ben günlük yürüyüşlerim sırasında yolun bir kısmını gülümseyerek yürümeyi tercih ediyorum, karşılaştığım bazı kişilerin neden gülümsediğimi merak ettiklerine de eminim, yazının başında söylediğim gibi bir nedene ihtiyacım yok aslında.

Nat King Cole “smile” yani gülümse isimli şarkısında kalbin kırık olmasına rağmen gülümse, gülümsersen korkuya ve üzüntüye rağmen belki yarın güneşin parladığını göreceksin demiştir.

Hayatı yaşarken en çok umutlu olmaya dikkat ederim ve gülümsemek umutlu olmamızı, geleceğe umutla bakmamızı sağlar.

Bol gülümsemeli bir gün dilerim.

Sevgi ile kalın.

Paylaş