Hafta sonu uzun zamandır görmediğim Bilge’yi ziyarete gittim; yanımda biraz Datça bademi götürerek kendimi affettirmeye çalışsam da uzun zamandır uğramadığım için beni biraz kırgın karşıladı Bilge. “Yahu sen nerelerdesin, en son bayramdan önce görüşmüştük, neredeyse 2 ay olacak” diyerek beni bir güzel azarladı, haklı olduğu için başımı eğdim ve en tatlı gülümsemem ile “biliyorum ama altıncı kitap çok zamanımı aldı” diye yanıtladım. Söz konusu yeni bir kitap olunca beni daha kolay affedeceğini biliyordum. “Senin hızına yetişmek mümkün değil, daha beşinci Haziran ayında çıkmıştı, bunun ismi nedir” diye devam etti Bilge. “Mutluluğun şifresi” diye yanıtladım. “Ee söyle bakalım neymiş mutluluğun şifresi?” diye sordu gülümseyerek Bilge, buna bir iki cümle ile yanıt veremeyeceğimi elbette biliyordu.

“Bodrum’da geçen bir hikaye işte, hem turizme de katkısı olsun diye düşündüm”

“İyi düşünmüşsün, ne var ne yok, uzun zamandır görüşmedik her şey yolunda mı, bu aralar gündemde neler var bakalım başka?”

“Bildiğin gibi, hepimiz iyiyiz, çalışmalarım devam ediyor; sonbahar dönemi yoğunluk artıyor işte.”

Bilge ile biraz bu şekilde havadan sudan sohbet ettikten sonra Ceyda Hanım pazardan geldi ve sohbetimize katıldı, bahçede oturduk, hava nispeten güzel sayılırdı. Ceyda Hanım’dan sizin için çok güzel bir tüyo aldım. Hızlı sonuç almak isteyenlere ne tavsiye ediyorsun diye sordular, üçümüz üzerinde konuştuk ama en çok Ceyda Hanım’ın tavsiyesi hoşumuza gitti.

“Gülümse, çünkü işler iyi de gitse kötü de gitse gülümseyecek bir şeyler bulabilmek önemlidir hayatta, çocuklar bunu çok iyi becerirler.

Dua et, çünkü şükredecek çok şey var şu hayatta, istersen duaların iki kısımdan oluşsun, ilk kısmında sahip olduğun şeyler için dua et, ikinci kısmında da isteklerini sırala.

Gün içinde iyi şeyler düşünmeye gayret et, geçen gün bu konuda yazdığın yazı çok güzeldi, ne düşünüyorsan tersini düşün şeklinde bir tavsiye vermiştin kötümser okurlarına.

Son olarak da harekete geç, hayallerine doğru her gün bir adım at, sen bir adım at, hayat bir adım atsın, bir gün bir bakmışsın hayallerinle ortada bir yerde buluşmuşsunuz.”

Bu güzel tavsiyeyi okurlarımla da paylaşacağımı söyleyerek bir süre sonra yanlarından ayrıldım, hepinize selam ve sevgilerini ilettiler.

Sevgi ile kalın.