GERÇEKTEN ÖNEMLİ OLAN


Gerçekten önemli olan şeyleri gözden kaçırmamak için çoğu zaman bir hatırlatmaya ihtiyaç duyarız. Kişisel problemlerimizden değiştirmek istediğimiz bakış açılarına kadar çözüm için ayrıca motivasyona ihtiyacımız var. Gerçekten önemli olana konsantre olabildiğimizde motivasyon kendiliğinden oluşuyor. Bu yazımla gerçekten önemli olan nedir konusunda bir farkındalık penceresi açmaya çalışacağım.
Gerçekten önemli olan şeylerden birisi özgürlüğümüzdür. Onay alma gereksinimini ne kadar azaltırsanız o kadar özgür olabilirsiniz. Kendinize verdiğiniz değeri başkalarının sizin hakkında ne düşündüğü veya söylediği ile ölçümlemeyin, tüm gücünüzü ve özgürlüğünüzü teslim edersiniz.
Gerçekten önemli olan başka bir şey gülebilmektir, espridir, mizahtır. Durum ne olursa olsun (sağlık sorunlarını ve toplumsal olayları bir tarafa bırakırsak) durumda mizahi bir yön bulabilmek önemlidir. İnsanlara gülmeyin ama insanlarla birlikte gülmenin yollarını keşfedin, yaşama gülün, eğlenin, neşelenin.
Gerçekten önemli olan değişmeyi istemek ve bunun için çaba sarf etmek, diğer yandan kendimizi olduğumuz halimizle de kabul edebilmektir. Doğal olmanın, samimi olmanın anahtarlarından birisi budur. Başka türlü olmasını dileriz, bazen olur bazen olmaz, olanı olduğu gibi kabul edebilmek önemlidir.
Meraklı olmak da gerçekten önemlidir. Öğrenmeyi, kendimizi geliştirmeyi ve daha mutlu olmayı sağlar. Araştırın, başka yöntemleri de deneyin, gerçeğe ulaşmaya çalışın.
Başarısız olmaktan korkmamak da gerçekten önemlidir, kendinize verdiğiniz değeri başarılarınız ile ölçmeyin, zaten değerlisiniz, bana inanmıyorsanız sizi seven diğer insanlara sorun bakalım, sizi siz olduğunuz için mi seviyorlar yoksa başarılı olduğunuz için mi?
Ve son olarak tercih hakkınız hep olan bir konu, kendinize ve başkalarına iyi davranın. Bazen bir gülümseme, içten bir merhaba, bazen bir yardım. Bu gezegende bu kadar kalabalık bir şekilde yaşamamızın tek nedeni birbirimize yardım etmektir.
Gerçekten önemli olan sağlıklı olmak, düşünebilmek, gülmek, insanlarla birlikte olmak, sevmek ve sevilmektir. Bunu yapabilenler için yaşamın tüm anlarında mutluluk vardır.
Sevgi ile kalın.
P.S: Mart ayı ücretsiz koçluk ön görüşmelerinden yararlanmak için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen − 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.