GELECEĞİNE İYİ DAVRAN

GELECEĞİNE İYİ DAVRAN

Sen sadece geçmişin değilsin, aynı zamanda geleceğinsin, geleceğine iyi davranırsan daha güzel bir geleceğin olabilir. Peki, bir insan geleceğine nasıl iyi davranabilir?

Yaratıcı olmak önemli, hayaller geleceği inşa ettiğimiz yerdir. Herkesin hayalleri olmalı öncelikle, sınırlardan bağımsız düşünerek oluşturulmuş hayaller. Ancak bu şekilde gelecek geçmişten farklı olarak ayrışabilir, yoksa birbirine benzer gelip geçen günler, bir gün yaşar, hep onu tekrar edersek buna gelecek denmez. Hayal kurmamak, hayallere inanmamak kendimize ve geleceğe haksızlık olur.

İnançlı olmak önemli, ben istersem yaparım, dünyayı değiştirmek mümkün değilse bile değiştirmeye çalışmak mümkün. Daha iyi bir geleceğin mümkün olduğuna inanmakla başlar her şey. Sonra birilerine hayallerini gerçekleştirmeleri için yardım edin, emin olun birileri de size yardımcı olacaktır.

Kendinize sorular sorun, geleceğinizi şekillendiren güçlü sorular olsunlar. Ve cevapların peşinden gidin.

Ezberlerinizden uzaklaşın, ezberler geçmişe aittir, geleceği ise ihtimaller belirler, en iyi ihtimalleri de düşünün biraz.

Meraklı olun, merak cesaretin doğum yeridir. Daha derinlere inin, kendinizi ortaya çıkarın. Yaşamın kendine özgü sesini duymaya çalışın, herkese sezgileri aracılığı ile fısıldar hayat.

Güzel bir gelecek için sezgilerinizden yararlanın.

Sevgi ile kalın.

Not: Tüm eski yazılarıma kendi adımı taşıyan web sitesinden ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş