Yeni yıl başladı; geçtiğimiz yılın son günlerinde yeni yıl ve mutluluk konularında çok sayıda yazı yayınladım, kendi adımı taşıyan web sitesinden hepsine ulaşabilirsiniz. Bugün ise farklılıktan bahsetmek istiyorum. Adı üstünde yeni yıl biraz da yeni şeyler yapmak, hayatımıza yenilikler katmak ile ilgili olmalı diye düşünüyorum. Bunu yapmadığımızda sürekli tekrarlanan bir rutinin içine hapsolduğumuzda aslında potansiyelimizi tam olarak kullanmamış oluyoruz, bu da belli bir süre sonra bizi bir kısır döngüde tutarak mutsuzluğa neden olabiliyor.

Hayatınıza katmak istediğiniz yenilikler neler? Bu sorunun ve cevabının önemli olduğunu düşünüyorum, bu nedenle bugün bu konu üzerinde düşünmenizi ve notlar almanızı rica ediyorum. Sizi kısıtlayan hiçbir faktör olmasaydı hayatınızda ne gibi değişiklikler yapmak isterdiniz? Hayal kurma aşamasında kendimizi kısıtlamayalım, belki de bizi kısıtladığını düşündüğümüz şeylerin bir kısmı sadece zihnimizin içinde olan şeylerdir.

Bir şeylerden keyif alma becerisinin önemli olduğunu düşünüyorum, benim listemin başında bu var, bu yıl kendime keyif alabileceğim yeni ilgi alanları bulmayı hedefliyorum. Henüz tam olarak netleştirmedim, belki daha önce dinlememiş olduğum bir müzik türünü ya da sanatçıyı keşfetmek, okumadığım yazarların kitaplarını okumak ya da bir sanat türü ile ilgilenmek olabilir, aynı zamanda ruhumu beslemek anlamına geleceğini de düşünüyorum.

Ve mümkünse her yıl farklı bir yere seyahat etmeli insan, bu yılki yeni yıl kararlarımın arasında bu da var, ailemle birlikte daha önce görmemiş olduğumuz bir yere gideceğiz, Ülkemizde de olabilir, bu açıdan harika fırsatlar sunan bir ülkede yaşıyoruz.

Yeni insanlar tanımak, yeni arkadaşlıklar kurmak da var listemde, eski arkadaşlarımı ve dostlarımı çok seviyorum, diğer yandan tanıdığımız her insan yeni bir dünya demek ve birbirimize katacağımız çok fazla şey olduğuna inanıyorum.

İşimle ilgili bazı yenilikler yapmayı da düşünüyorum, uzun yıllar ağırlıklı olarak bireysel çalışmalar yaptım, iki yıl önce şirket eğitimlerine başladık, elbette bunlara devam edeceğim, diğer yandan daha çok kişiye ulaşabileceğim seminerler yapmayı da düşünüyorum bu yıl, yaşam amacını bulma atölyesi ile başlıyoruz Ocak ayında, duyurusunu yaparım ayrıca.

Ve yeni bir kitap geliyor elbette, Ocak ayında altıncı kitabım Mutluluğun Şifresi yayımlanacak, Bodrum’da geçen güzel bir kişisel gelişim romanı. Bu kitap yayınlandıktan sonra ben de yedinci kitabımı yazmaya başlayacağım, yaz aylarına veya sonbahara yetiştiririz diye düşünüyorum, her yeni kitap yeni bir heyecan benim açımdan da.

Yeni yazılar devam edecek elbette, yazılarımı arşivlediğim web sitemden 1.200’den fazla yazı var, istediğiniz zaman ziyaret edip ilginizi çeken yazıları okuyabilirsiniz. Yeni videolara da devam edeceğiz Umay ile birlikte, Youtube kanalıma abone olduğunuzda yeni videolar ile ilgili bildirimleri de alabilirsiniz.

Yeni yılda da sizlerle birlikte olmak benim için önemli, yeni konular, yeni sohbetler, şimdiden heyecanını hissedebiliyorum, sevgi ile kalın.