FARKINDA OLDUĞUN HALDE ÜZERİNDE DÜŞÜNMEDİKLERİN

FARKINDA OLDUĞUN HALDE ÜZERİNDE DÜŞÜNMEDİKLERİN

Geçtiğimiz günlerde “Farkında olduğun halde üzerinde düşünmediklerim, işte aradığın sır bu” şeklinde bir Yarına Not paylaşmıştım, okuyucularımın bir bölümü bu notu biraz açmamı istediler, bu şekilde bugünkü yazımızın konusu oluştu.

Danışanlarımla ilk görüşmelerimizde gündeme gelen konulardan bir tanesi de istekleri ve bu isteklerini neden henüz elde edemedikleri olur. Onlara genellikle sence bu isteğin neden henüz gerçekleşmedi diye sorduğumda ise bana bazen “bunun cevabını bilseydim zaten burada olmazdım” diye gülümseyerek yanıt verirler. Bazı ilave sorular sorduğumda ise genellikle aslında cevaplara sahip olduklarını fark ederler.

Çoğu zaman cevaplara sahip olduğumuz halde üzerinde yeterince düşünmediğimiz için istediğimiz sonuçlara ulaşamıyoruz, ben buna derin düşünmek adını veriyorum. İlk kitabım Hayatını Seç’i okumanızı da öneririm bu konuda. Bir konunun üzerinde layıkıyla düşünebilmek için kendimize bazı sorular yöneltmemiz ve cevaplara gelene kadar da biraz ısrarcı davranmamız gerekiyor.

Bu arada aradığınız cevap biraz derinlerde yatıyor da olabilir, düşünmeye ve cevabı aramaya devam edin lütfen.

Konunun bir de halının altına süpürmekle ilgili kısmı var. Çoğumuz aslında bize nelerin iyi geleceğini biliyoruz, ne yaparsak veya hangi adımları atarsak istediğimiz sonuçları alabileceğimizi de biliyoruz ama bazen yapmıyoruz. Bu önemli konu yokmuş gibi davranıyor ve adeta halının altına süpürüyoruz, bir süre sonra bunların sayısı artınca da iş içinden çıkılmaz bir hale doğru gidebiliyor.

Oysa ki yüzleşmek gerek bence bir şekilde gerçeklerle, üzerinde düşünmek ve ne kadar zor olursa olsun bir plan yapmak ve bir adım atmak.

Korkularınız olduğunu biliyorum, benim de var, korkularla birlikte ilerlemek durumundayız çoğu zaman, korkularımızın tamamen ortadan kalkmasını beklemek için yaşam çok kısa.

Sevgi ile kalın

Paylaş