EYLEMİN ÖNEMİ

EYLEMİN ÖNEMİ

Hayat eylemler üzerine kurulu bir sistem. Bir fiziksel gerçeklik dünyasında yaşıyoruz; fiziksel bir deneyim yaşayan ruhsal varlıklarız. Evrendeki pek çok şey hareket, değişim ve eylem içindedir.

Fiziksel bir dünyada yaşadığımız için sadece düşünerek ve hayal ederek istediğimiz sonuçlara ulaşmamız zordur, eylem aşaması çok önemli bir aşamadır.

Belirsizlik ise yaşamın vazgeçilmezidir ve eyleme geçerken bunu dikkate almak gerekir. Hayat dediğimiz şey çok karmaşık bir sistem, bilinçli zihnimizle tam olarak algılanması mümkün değil, iki kere iki dört etmiyor her zaman, mantıkla bir yere kadar anlayabiliyoruz, inanmak da önemli.

Her şeyi önceden tahmin edebilmek mümkün değil, belki de hayatı güzel yapan şeylerden birisi de bu. Yüzde yüz emin olmak diye bir şey yok, pek çok insanın eylem anlamında takıldığı yer işte burası.

Hep erteliyoruz, daha iyi bir zamanı gelecek diye, oysaki eylemi ertelediğimiz her an hayatı erteliyoruz. Sizin için önemli olan konularda kısa bir ön hazırlığın ardından hızlıca eyleme geçin lütfen.

Değişim ve dönüşümü yaratan da düşünsel süreçlerle birlikte eylemdir, bazen dostlarıma düşünmeyin, çok fazla düşünüyorsunuz, sadece yapın derim. Bizi bir yere taşıyacak olan eylemlerdir.

Hislerinize daha fazla güvenin, bu bile eyleme geçtiğinizde daha kolay öğreneceğiniz bir beceridir. Eyleme geçmemek bazen hayatın akışını engellemektir, yaşadığınız ve yaşamak istediğiniz hayat arasındaki farkı sadece düşünerek kapatamazsınız.

Harekete geçin, hislerinize güvenin ve devam edin.

Sevgi ile kalın.

Not: Senin Olan Sana Gelir isimli dördüncü kitabıma ve diğer kitaplarıma D&R mağazalarından ulaşabilir ve internet siteleri üzerinden sipariş verebilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar