ERTELEMEK YAŞAMI KAÇIRMAKTIR – HAYALLERİN PEŞİNDE

ERTELEMEK YAŞAMI KAÇIRMAKTIR - HAYALLERİN PEŞİNDE

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada yaptığım kısa bir paylaşım çok beğenildi. Şu şekildeydi: “Neyi bekliyorsun? Koşulların senin istediğin şekle gelmesini mi? Bu olmayacak. Sürekli değişen bir dünyada yaşıyoruz, koşullar sabit değil, erteleme. Doğru an, her andır, bunu anlamak yaşamı anlamaktır. Yolculukta rotanı değiştirebilirsin, ama başlamazsan yolculuk hiç olmayacak.

Bugün bu kısa cümleleri biraz açarak bu konuda bir yazı yayınlamak istedim.

Hepimizin gerçekleştirilmeyi bekleyen hayalleri var, bu hayalleri gerçek yapmak için daha ne kadar bekleyeceksiniz?

Bazı insanların yolculuğa çıkmamak için hep bir bahaneleri vardır, hazırlamaya çalıştıkları bavulda hep bir eksiklik olur ve bu nedenle seyahat hiç gerçekleşmez.

Dolayısıyla tam olarak hazır olma ve öyle başlama düşüncesinden bir an önce vazgeçebilirsiniz. Olduğu kadarıyla çıkalım yola. Her zaman söylerim yol bazen yola çıktıktan sonra aydınlanır.

Ertelemek yaşamın mayasını kaçırır diye güzel bir söz var, kendimizi ve hayallerimizi erteleyerek kendimize iyilik yapmıyoruz.

İçinde başlangıç olan her anın sihirli olduğuna ve doğru an olduğuna inanırım. Her başlangıçta yeni bir anlam vardır gerçekten.

Bir kere yola çıktıktan sonra hatalı kararlar da alabilir insan, bu hatalardan dersler çıkarak yolumuza devam ederiz, işte buna tutkuyla yaşamak denir.

Gelin bugün ya da bu hafta hayallerinize doğru bir adım atın, arkası gelecektir.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar