ERTELEME, ÜŞENME, VAZGEÇME


Çok sevdiğim bir arkadaşım söyledi geçenlerde bu sloganı; erteleme, üşenme, vazgeçme. Bu aralar kiminle görüşsem çok meşgul olduğundan dem vuruyor. İş hayatının yılbaşı üzeri genel olarak yoğun olduğunu biliyorum. Diğer yandan; sadece iş odaklı bir yaşam sürmek de bir yere kadar.

İstekleriniz, hayalleriniz, mutluluğunuz, zaman ayırmayı planlamış olduğunuz insanlar ve konular ne olacak?

Kendinize, sevdiklerinize ve yapmak istediklerinize bir fırsat verin lütfen. Çok güzel bir benzetme vardı buna dair, Can Dündar yazmıştı sanırım.

Hayatı bir oyun olarak düşünün, elinizde toplar var ve havaya atıp tutuyorsunuz. Bu toplar işiniz, sağlığınız, aileniz, dostlarınız ve hayalleriniz olsun. Bu topların içinde sadece işiniz lastik bir toptur, düşürse yeniden zıplar. Diğer toplar adeta camdan yapılmıştır, kırıldığı zaman yerine konulması çok zor olur. Bu durumu fark etmek ve hayatı bir denge anlayışında ele almak gerekir. Oysa çoğumuz aşırı iş odaklı yaşayarak pek çok şeyi gözden kaçırıyoruz.

Hikayeyi aklımda kaldığı şekli ile aktardım, bir hatam olduysa affola.

Bizim için önemli olan alanlara yatırım yapmak, zaman ayırmak sandığımızdan daha önemlidir.

Umarım bu konu üzerinde düşünür ve kendinize göre bazı önlemler alırsınız. Ben de öyle yapıyorum, yılbaşından sonra yerine bugün, bu hafta gündeme almaya çalışıyorum benim için gerçekten önemli olan şeyleri.

En anlamsız bekleyiş, mutluluğu beklemektir. Hadi o zaman bugün sizi mutlu edecek bir şeyler yapmaya başlayın.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Aralık ayı kayıtları başlamıştır, Kasım ayında ücretsiz ön görüşmelerden yararlanmak için lütfen [email protected] adresine mail atın.

Paylaş