ENERJİMİZİ YÜKSEK TUTMAK


Hayatta başımıza gelen olayları kontrol etme şansına sahip değiliz, yaşamın kendine özgü bir akışı var ve biz bir ölçüde yaşamın yolcularıyız. Diğer yandan; karşılaştığımız olayların çoğunda nasıl bir bakış açısı ile olaya yaklaşacağımızı, ne söyleyip nasıl davranacağımızı büyük ölçüde biz belirliyoruz. Ve bu hayatı nasıl yaşadığımızı etkiliyor.

Aynı veya benzer olaylarla karşılaşıp farklı tepkiler verdiğiniz olmuştur, hissettikleriniz ve sonrasında yaşadıklarınız da bu nedenle farklı olmuştur. Trafik sıkışıklığı bile böyledir, bazen canımızı çok sıkar bazen bir şarkı açıp ona eşlik ederek sıkılmadan bekleriz trafiğin açılmasını.

Eğer enerjimizi yüksek tutmayı başarırsak, bunun için bilinçli bir çaba sarf edersek kendimizi daha keyifli hissederiz ve gün içinde karşılaştığımız insanlara, dahil olduğumuz olaylara pozitif bir şekilde yaklaşırız. Bu yaklaşım günümüzü nasıl geçirdiğimizi de belirler.

Hadi o zaman enerjimizi yüksek tutan şeyleri düşünelim ve 2-3 hafta boyunca her gün en az bir tanesini mümkünse güne başlarken yarım saat uygulayalım. Aradaki farka inanamayacaksınız.

Bu elbette herkesin kendisini yapması gereken bir çalışma, zira zevkler ve renkler tartışılmaz. Ben yine de örnek olması açısından kendi listemi paylaşayım.

Pazar: Aile ile sabah kahvaltısı, pazartesi: yakın bir arkadaş ile kahve içmek, Salı: komedi dizisi izlemek, Çarşamba: parkta yürüyüş, Perşembe: seyahat dergisi okumak, Cuma: dua etmek, cumartesi: bisiklete binmek veya yüzmek

Enerjinizi yüksek tutacağınız keyifli günler diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

one + 14 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.