EN MUTLU SAAT

EN MUTLU SAAT

Her gün içinde 24 saat var; bunların içinde en mutlu olanı hangisidir size göre? Herkesin mutluluk anlayışı elbette farklı. Mutluluğu farklı bir şeyler yapmakta bulan var, keyif aldığı şeylerle ilgilenince mutlu olan insanlar var, anlamlı bir şeyler yaptığımda mutlu oluyorum diyenler de var elbette. Benim bu aralar genel olarak gördüğüm bir eksiklik yoğun tempo içinde günde bir saati bile mutluluk için ayıramayan kişilerin çokluğu, bu yüzden bu yazıyı kaleme aldım.

Eğer yoğun bir tempo içinde koşturup duruyorsanız lütfen bugün kendinize bir mutluluk saati ayırarak başlayın ve sonra buna mümkün olduğu ölçüde 2-3 hafta devam edin,aradaki farkı görünce zaten bırakmayacaksınız.

Ben ne kadar yoğun olursam olayım bunu yapmaya çalışıyorum,belkii her gün değil ama haftanın beş altı günü yapıyorum. Başlangıçta belirtmiştim herkes mutluluk saatinin içeriğini kendisi belirlesin. Ben çocuklarımla zaman geçirdiğimde ve oyun oynadığımda çok mutlu oluyorum, bu oyun saatine bazen eşim de katılıyor, kutu oyunları veya top oynamak gibi basit bir aktivite olabilir fark etmez, önemli olan bundan keyif alıyor olmam ve her gün yarım saati buna ayırmaya çalışmam.

Kalan yarım saat ise genellikle bir belgesel izlediğim ya da kitap okuduğum bölüm oluyor, İZ TV’nin doğa belgesellerine bayılıyorum, Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabını okuyorum bu aralar, gayet güzel, yeni şeyler öğreniyorum.

Dolayısı ile bir saatin yarısı oyun ile diğer yarısı da öğrenmek ile geçiyor, benim mutluluk saatimin özeti bu, peki sizin mutluluk saatinizde neler var ya da neler olmasını istersiniz?

Sadece hafta sonu yapmak yeterli olmayacaktır, bu nedenle mümkün olduğu ölçüde hafta içi akşamlar da uygulamaya çalışın.

Hayatın bir dengesi olmalı, sadece çalışarak veya sorumluluklarımızı yerine getirerek olmaz, mutluluğumuza da önem vermemiz gerekiyor.

Sevgi ile kalın.

Not: Mutlulukla Değişim Programı Ocak ayı kayıtları başlamıştır, Kasım ayındaki öngörüşmelerden yararlanmak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

 

Paylaş

Önerilen Yazılar