EN İYİ İHTİMALLERİ DE DÜŞÜN LÜTFEN

EN İYİ İHTİMALLERİ DE DÜŞÜN LÜTFEN

Geçenlerde bir rüya gördüm; rüyamda bir danışanım bana teşekkür ziyareti yapıyordu, “pek çok şeyin farkına varmamı sağladınız, ama bir tanesi özellikle çok iyi geldi, artık en iyi ihtimalleri de sıklıkla düşünüyorum, bu bana çok fayda sağladı, teşekkür ederim” şeklinde özetleyebileceğim bir konuşma yaptı.

Bu konuyu kısa bir yazı kapsamında ele almaya karar verdim, daha çok insana yardımı dokunabilir düşüncesiyle bildiklerimi kağıda döktüm, umarım üzerinde düşünür ve aklınıza yatarsa uygularsınız.

Gün içinde pek çok şey düşünüyoruz, bunların önemli bir kısmı geleceğe ait negatif düşünceler, bize endişe ve kaygı veren konular. Birkaç örnek verirsem konu daha iyi anlaşılabilir belki; ya işten çıkarılırsam ve yeni iş bulamazsam, ya parasız kalırsam, ya aradığım aşkı bulamazsam, ya eşimle/sevgilimle aramız bozulursa, ya sağlığımı kaybedersem gibi.

Sizi endişelendiren konularda elle tutulur gerçekçi planlar yapmak ve somut adımlar atmak şüphesiz doğru olan yöntemdir ve kişinin kendisini iyi hissetmesini de sağlar ama bugün bundan bahsetmeyeceğim.

Madem negatif düşüncelerin aklımıza gelmesine engel olamıyoruz o halde aynı konuların bir de en iyi ihtimallerini düşünelim ki biraz dengeye ulaşmış olalım.

İşsiz kalmaktan mı korkuyorsunuz, terfi ettiğinizde veya daha iyi koşullarda bir iş bulduğunuzda nasıl bir hayatınız olacağını da düşünün, parasız kalmaktan mı çekiniyorsunuz, daha fazla paranız olduğunda neler yapacağınızı da hayal edin, hayatınızın aşkıyla hiç karşılaşmayabileceğinizi mi düşündünüz, karşılaştığınızda birlikte neler yapacağınızı da hayal edin. En iyi ihtimalleri de düşünün ve yazın lütfen.

Hayallerinizi yanınızda taşıyın ve zaman zaman çıkarıp okuyun.

Sevgi ile kalın.

Not: Kasım ayı koçluk ön görüşmelerinden yararlanmak için [email protected] adresine mail atarak randevu alabilirsiniz.

Paylaş