EN ÇOK OLMAK İSTEDİĞİN YER


Cumartesi akşamı yayınlamış olduğum Yarına Not’tan devam edelim, “En çok olmak istediğin yere giden yol olduğun yerden geçiyor.” Her ne yapmak istiyor olursak olalım bunu olduğumuz yerden hareket ederek başaracağız, bu nedenle öncelikle geçmişimizle barışmamız ve sonrasında umutla yola koyulmamız gerekiyor.

Arda Turan’ın Barselona’ya transfer olması bana göre gerçekten büyük bir başarıdır. Bu başarıdan kişisel gelişim anlamında çıkarabileceğimiz çok basit dersler var aslında. Arda, bundan 10 yıl önce Galatasaray forması giyerken yeterince verim alınamadığı için kendisini geliştirmesi amacıyla bir sezon Manisaspor’a kiralanmıştı.

Başka bir oyuncu tekrar Galatasaray’a dönemeyebilir, sonrasında da Avrupa’ya gidemeyebilirdi. Ama Arda çok çalıştı, ben bunu hak edecek ne yaptım diye düşünmekten ziyade kendisini bekleyen geleceğe odaklandı, hatalarından ders çıkardı ve bugün bulunduğu noktaya yavaş ama emin ve sağlam adımlarla hak ederek geldi.

Sizin de henüz gerçekleşmemiş hayalleriniz var, buna eminim, benim de var. Bu bir yolculuk, olduğumuz yerden gitmek istediğimiz yere doğru yola çıkmalıyız. Çok çalışmalı, büyük düşünmeli ama gerekirse küçük adımlar atmalıyız. Sabırlı, kararlı ve inançlı olmalıyız. Hem dua etmeli hem de elimizden gelenin en iyisini yapmalıyız.

Herkes için başarı ve mutluluk farklıdır. Bugün şunu düşünmenizi istiyorum, sizin hayatınızda Arda’nın Barselona’ya transferi gibi başarı ve mutluluk yaratabilecek gelişmeler neler olabilir, ne olursa kendinizi Arda gibi hissedersiniz? Önce bunu bulmak, sonrasında ise bir strateji dahilinde gerçekleştirmek mümkün.

Kendi hayatımda bu; çok satan kitaplar yazmak, kitaplarımın yabancı dillere çevrilmesi, bir koç olarak TED konuşması yapmak olabilir.

Her gün yapmanın önemini de lütfen unutmayın. Ulaşmak istediğiniz hedef doğrultusunda her gün bir şeyler yapmaya çalışın. Arda Türkiye’deki en yetenekli oyuncu değildi, ama en çalışkan birkaç oyuncudan birisi olduğu, bir vizyonu olduğu, iyi bir ekiple çalıştığı kesin.

Hepimize başarılar ve mutluluklar diliyorum.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − nine =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.