DÜŞÜNCE VE İNANÇLARIMIZIN ÖNEMİ

DÜŞÜNCE VE İNANÇLARIMIZIN ÖNEMİ

Pozitif düşünceyi çok kısa olarak şu şekilde tarif ediyorum, istediğiniz şeyleri daha çok düşünün, istemediğiniz şeyleri düşünmemeye çalışın. Ne düşünüp neler söylediğimiz hayatımızı büyük ölçüde etkiler, bilinçaltında kayıtlar oluşturur ve hayatımızı belli ölçülerde yönetir. Dolayısı ile bir konuda değişmek istiyorsanız veya genel olarak hayatınıza daha farklı bir yön vermek istiyorsanız başlamanız gereken yer burasıdır, yani düşünceleriniz ve çekirdek inançlarınız.

Louise Hay’ın çok beğendiğim ve katıldığım bir cümlesi var : “Düşündüğümüz her şey, söylediğimiz her şey bir tür olumlamadır ve bunlar yaşamınızı oluştururlar.” Bir şeyi istiyor olmak tamamen farklı bir şeydir, o şeyi hak ediyor olduğunuza inanmak tamamen farklı bir konudur.

Aynı konu ile ilgili pozitif ve negatif düşüncelere veya inançlara sahip olduğumuzda muhtemelen negatif olanlar kazanacaktır, korku çoğu zaman galip gelir. Sizi cesaretlendirecek bir düşünme şekline ve bunu destekleyecek bakış açılarına ihtiyacınız var.

Düşünce ve inançları değiştirmek toprağa bir tohum ekmeye benzer, güneş ışığı ve su ile zaman içinde yeni bitkiler yeşerir.

Her gün yeni bir hayattır derim bazen konuşmalarımda. Çünkü her gün düşüncelerimizi seçme şansına sahip olarak uyanırız..

Ruh halimizi belirleyen şey kendimiz hakkında, ilişkimiz ve işimiz hakkında, hayat hakkında, bizi bekleyen gelecek hakkında neler düşündüğümüzdür. Ruh halimiz de karşılaştığımız olaylara verdiğimiz tepkileri etkiler. Nasıl hissettiğimizin ve nasıl tepki verdiğimizin arkasında hep düşüncelerimiz vardır.

Daha neşeli bir insan olmak için nasıl düşünmeye ve nelere inanmaya ihtiyacınız var? Lütfen bu sorunun cevapları üzerinde düşünün ve çözümlerinizi uygulayın.

Sevgi ile kalın.

Paylaş