DÜŞECEK MİSİN, UÇACAK MISIN?

DÜŞECEK MİSİN, UÇACAK MISIN?

Hayatımızda bazen bazı dönemlerde önemli karar anları gelir; bunlar yaşamımızın önemli virajlarıdır adeta. Bir eşikte durmaya benzetirim ben bunu, aşağısı derindir, ya düşeceksinizdir ya da uçacak ve karşı kıyıya ulaşacaksınızdır.

Bu gibi durumlarda uçmayı tercih etmenizi çok isterim. Uçmak; hayatımızın ve kararlarımızın sorumluluğunu almak ve pilot koltuğuna geçmektir.

Diyelim ki önemli bir karar arifesindesiniz, ya konfor alanında kalıp eski alışkanlıklarınızı takip edeceksiniz yani büyük ihtimalle düşeceksiniz ya da cesur bir karar alıp isteğinizin ya da hayalinizin peşinden gideceksiniz, yani uçacaksınız.

Büyük sorumluluklar büyük güç getirir, uçmanın sorumluluğunu almak sizi zaman içinde güçlü yapacak merak etmeyin.

Bazen hayat insanı zorlayabilir, sorumluluklar fazla gelir insana ve uçmaktan vazgeçer insan, düşmeye başlar ama sonra yine de kendini zorlayarak bir noktada kontrolü ele alır.

Şartları suçlamaktan vazgeçer, her şeyin olmasa bile pek çok şeyin kendi kontrolünde olabileceğini fark eder, en azından elinden gelenin iyisini yaparak yaşamaya karar verir ve tekrar uçar.

İnsanlar uçmak için yapılmıştır, belki kanatları yoktur ama hayal kurma ve gerçekleştirme güçleri vardır.

Sizi zorlayan bir durumla karşılaştığınızda bir karar verirsiniz, sizi düşürmesine izin mi vereceksiniz yoksa ona rağmen uçmaya devam mı edeceksiniz?

İhtiyaç duyduğunuz her şeye sahipsiniz; uçabileceğinizi biliyorum, düşseniz bile kalkıp yeniden deneyebilirsiniz ve hepiniz yapabilirsiniz.

Sevgi ile kalın.

Not: Youtube kanalıma abone olarak videolarımı izleyebilirsiniz, koçluk süreci hakkındaki sorularınızı ise [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş

Önerilen Yazılar