DUA ET VE EYLEME GEÇ

DUA ET VE EYLEME GEÇ

Ben hayatta her zaman her konuda bir denge anlayışından yanayım. İstediğimiz şeyler doğrultusunda dua etmenin de çok önemli olduğunu düşünüyorum, isteklerimiz için harekete geçip yapılması gerekenlerin yapılmasını da çok önemsiyorum. İkisini aynı anda yaptığımızda başarı için şansımızın arttığına inanıyorum.

Bir Afrika sözü var, “when you pray move your feet” şeklinde, Türkçeye çevirecek olursak ve biraz da yorum katarsak dua ettikten sonra harekete geç şeklinde özetleyebiliriz. Dolayısı ile bizim için önemli olan bir konuda dua ettikten sonra o konuda eylemlerde bulunmak önemlidir diyebiliriz.

Bunu şu yüzden anlattım. Tanıdığım insanların önemli bir kısmı çabuk vazgeçmek eğilimindeler. Biraz daha devam etseler başarıya ulaşabilecekleri halde bırakıyorlar. Konu iş hayatı ile ilgili olmak zorunda değil hayatın ilişkiler dahil herhangi bir alanı olabilir.

Maneviyat ve maddiyat arasında bir denge kurulmuş durumda benim gözlemime göre. Yani her şeyi oturduğumuz yerden sadece dua ederek elde edemeyebiliriz, diğer yandan sadece eylemlerimiz ile hayatımızı tamamen şekillendiremeyiz. Hayat dediğimiz şey çok büyük bir sistem ve tamamını kavrayabilmek mümkün değil, bizim dışımızda pek çok farklı faktör devreye giriyor. Bu nedenle yaptığımız eylemleri dua ile desteklemek önemli.

Benim için hayırlı ise en güzel zamanda gerçekleşsin dileğim diyebilmeli insan. Bu aynı zamanda güzel bir huzur alanına da işaret ediyor.

Pek çok farklı konuda çalışmalar yapıyorum, elimden geldiğinde çok çalışıyorum, dua da ediyorum, isteklerimin hepsi değil ama çoğu gerçekleşiyor, bazen bire bir aynı şekilde olmuyor, daha farklı şekilde oluyor. Benim formülüm bu, sizlerle de paylaşmak istedim.

Sevgi ile kalın

Paylaş