DÖRT ŞEYİ UNUTMAYIN

DÖRT ŞEYİ UNUTMAYIN

James Altucher ünlü bir girişimci, yazar ve podcast üreticisi. Geçtiğimiz günlerde yaklaşık bir saat süren bir youtube videosunu izledim. Altucher, videoda hayatının ve başarılarının özetini yaparken en az 3-4 defa asla unutmamamız gereken dört şeyden bahsetti. Aslında bilmediğiniz şeyler değil elbette, diğer yandan hayatımızda esas farkı yaratan bilmediklerimiz değil zaten bilip de uygulamadıklarımız.

James Altucher çok ilginç bir kişi, bunu videoyu izlerken hemen fark ediyorsunuz. Çok yakın zamanda sahip olduğu her şeyi elinden çıkararak sadece gözlüğü ve diş fırçası dahil toplam 15 eşya ile yaşamaya başlamış, eşyalı evler kiralayarak istediği yerde kalabiliyor. Bunun yaratıcılığı artıran bir yöntem olduğunu söylüyor.

Evet gelelim Altucher’in öğretisine. Her şeyden önce sağlığımızın geldiğini asla unutmamalıyız ve her gün bunun için bir şeyler yapmalıyız. Sağlığı da sadece fiziksel sağlık olarak değil ruhsal ve zihinsel sağlığı da içerecek şekilde bir bütün olarak görmeliyiz.

İkinci olarak her gün şükretmek için özel bir zaman yaratmalı ve sağlığımız başta olmak üzere sahip olduğumuz her şey için şükretmeliyiz. Bir insanın aynı anda hem şükretmesi hem de şikayet etmesi mümkün olmayacağı için şükretmek konusu önemli.

Üçüncü önemli konu ise enerji konusu. Enerjimizi yüksek tutmamız önemli. Bu nedenle sadece kendisine iyi gelen kişilerle görüşüyor Altucher. Bu konunun sandığımızdan çok daha önemli olduğunu ifade ediyor.

Son olarak ise yaratıcılığımızı kullanmanın öneminden bahsediyor. Mümkün olursa her gün yaratıcılığımızı kullanmanın kendimizi ne kadar harika hissettireceğinden bahsediyor.

Altucher’in görüşlerine ben de iştirak ediyorum, bu konular kesinlikle çok önemli. Hayatınıza yerleştirmek biraz zaman alsa bile sonrasında kendinizi iyi hissetmeniz kaçınılmaz oluyor.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar