DOĞRU ZAMAN DOĞRU YER

DOĞRU ZAMAN DOĞRU YER

Yaşamı bir şeyler öğrenmek ve kendimizi geliştirmek için yaptığımız bir yolculuk olarak nitelendirebiliriz. Bu yolculukta ihtiyacımız olan deneyimlerle doğru zaman ve yerde karşılaşırız. Her deneyim bize bir şeyler öğretir, dersi çıkaramazsak aynı konuda benzer durumlarla karşılaşırız. Bir konuyu öğrendikten sonra ise bir sonraki ders başlar ve hayat bu şekilde devam eder. Bu bakış açısı ile bakıldığında her şey doğru zaman ve yerde ortaya çıkmaktadır. Buradaki doğruluğu belirleyen şey ise sizin gelişim sürecinizdir.

İnsan zihni o kadar farklı oyunlar oynar ki bu oyunların farkında olmazsak hayat yolculuğunda işimiz zorlaşır. Örneğin “eğer şöyle olsaydı” diye bir dünya yaratırız zihnimizin oyunlarına yenik düşerek, gerçekte ise öyle bir dünya yoktur, sadece olan vardır. Farklı bir şekilde olması gerekseydi zaten onu yaşıyor olurdunuz. Bu bakış açısına göre de tek bir zaman ve yer vardır ve bunlar “doğru” zaman ve “doğru” yerdir.

Birlikte olduğunuz kişiler o an itibarıyla doğru zamanda doğru yerde sizinle buluşmuş olan kişilerdir, zaman geçer, birlikte olduğunuz insanlar değişir, onlar da yeni durumun en doğru insanlarıdır.

Konuyu bu geniş kapsamlı spiritüel boyuttan çıkarıp daha elle tutulur alt alanlara uyarlamaya çalıştığımızda ise durum karışmaya başlayacaktır. Çünkü hayat dediğimiz büyük sistem insanın tamamen algılayabileceğinin ve manipüle edebileceğinin çok üzerinde bir karmaşıklığa sahiptir.

Yalnız olan ve bir ilişki yaşamak isteyen birisini ele alalım, bu kişi doğru zaman ve doğru yeri nasıl bulmalıdır? Bunun için belli bir kişiden bağımsız olarak yaşamak istediği duygulara yönelik bazı eylemlerde bulunabilir, örneğin dua edebilir, olumlama yapabilir, pozitif düşünce ile vizyonlamalar yapabilir. Ayrıca kendine bakabilir, imkanlar dahilinde sosyalleşebilir, çevresini genişletebilir, hepsinin belli ölçülerde etkisi olabilir. Bunları yapmak kişiye kendisini iyi hissettirecektir, istediğim şey için emek veriyorum duygusu önemlidir.

Diğer yandan bu eylemler istenilen sonucun istenilen zamanda alınmasını garanti edemez. Burada sizin ve bütünün yararına olan en uygun zamanda olay gerçekleşir. Daha bütünsel baktığımızda her şey olması gerektiği zamanda olur, ne bir gün erken ne de bir gün geç.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Önerilen Yazılar