DİĞERLERİ NE DÜŞÜNÜR?


O ya da bu ölçüde hepimiz çevremizdeki insanların bizim hakkımızdaki düşüncelerinden veya yaptıklarımız / yapmayı planladıklarımız hakkındaki düşüncelerinden etkileniriz. Bazen yapmayı isteyip de yapmadıklarımızı açıklamak için güzel bir bahanedir, diğerleri ne düşünür?

Peki, yapmayı planladığınız şey hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu soruyu sormamın sebebi şu: Eğer siz kendinizden eminseniz diğerlerinin ne düşündüğü çok önemli olmayacaktır ama eğer sizin tereddütleriniz varsa o zaman diğerlerinin ne düşündüğü olması gerekenden daha önemli hale gelebilir.

Günlük hayattan pek çok örnek verebiliriz. Şu kişiyi çok seviyorum ama düzenli bir işi veya geliri yok, diğerleri ne düşünür diye evlenmiyorum. Çok iyi bir iş fikri var aklımda ama elalem ne der diye ticarete atılamıyorum. Aslında başımı alıp bir sahil kasabasına yerleşmek istiyorum ama diğerleri ne der? Bir müzik enstrümanı çalmayı öğrenmek istiyorum ama bu yaştan sonra diğerleri ne düşünür? Örnekleri çoğaltmak mümkün.

Bugün yapmanızı istediğim küçük bir egzersiz var. Hep yapmak istediğiniz ama ertelediğiniz şeyler içinde diğerleri ne düşünür diye yapmadığınız neler var? Önce listeleyin sonra dürüstçe üzerinde biraz düşünün.

Çoğu durumda isteyip istemediğinizden veya nasıl yapacağınızdan emin olmadığınızı göreceksiniz.

Düşündüklerimizi ve inandıklarımızı çevremizdeki insanlara yansıtırız. Bizi tanıyan insanlar da tereddüt ettiğimizi görünce güvenli konfor alanında kalmamız için ellerinden geleni yaparlar.

Bu nedenle her ne yapmak istiyorsanız önce kendiniz emin olun, aradığınız destek sonrasında gelecektir.

Sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 − seven =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.