DEVAM ETMENİN ÖNEMİ


Geçen akşam yayınlamış olduğum Yarına Not’tan devam edelim: “Bazen hayat seni alıp bir yere koyar ve buradan devam et der.”

Bayramı ailecek Bodrum’da geçirdik. İkinci günün akşamı arkadaşlarımızla eğlenmek için ilçe merkezine gittik. Merkez’de Marina’nın karşısında Marina Vista isimli bir otel vardır, bu otelin ikinci katında Bu Teras isimli bir yer açılmış. Çok güzel canlı müzik yapıyorlar. Bizim gittiğimiz akşam ünlü tiyatrocu Emre Kınay da arkadaşları ile orada eğleniyordu. Müzisyenlerin ve misafirlerin ısrarları ile birkaç şarkı söyledi hatta.

Bu Teras’ın işletmecisi Şefik Öztek. Kendisini şahsen tanımıyorum. Diğer yandan; 2000 – 2005 yılları arasında İstanbul’da işlettiği Laila isimli mekanla İstanbul’un gece hayatına yön verdiğini o dönemin magazin haberlerinden hatırlıyorum. Bodrum’da yeni açılan Bu Teras, hiçbir anlamda Laila ile kıyaslanabilecek bir yer değil, ama benim ilgimi çeken Şefik Beyin o akşam bu küçük mekan ile inanılmaz derecede güzel ilgilenmesi oldu.

Saatler boyunca hiç oturmadı, neredeyse bütün masalara gitti, müşterilerin halini hatırını sordu, servis yaptı, içecekleri ve ikramları denetledi, kapıda durdu, müziği kontrol etti. Ben İstanbul’un en popüler mekanını yıllar boyunca işlettim havasında değildi hiç, gayet profesyonel bir şekilde elinden gelenin en iyisini yapıyordu. Bu açıdan onu çok takdir ettim.

Her zaman söylerim, hayatın çıkışları ve inişleri var. İnişleri iyi yönetenler, daha mutlu, daha başarılı olmaya yakın oluyorlar.

Hayatta bazen işler planlandığı gibi gitmiyor. Hayat sizi alıp farklı bir noktaya getirebiliyor. Bu gibi durumlarda devam etmek çok önemlidir.

Eğer içinde bulunduğumuz günlerde herhangi bir konuda kendinizi iyi hissetmiyorsanız lütfen devam edin, durmayın. Güzel bir söz var, hayat bisiklete binmek gibidir, dengede olmak için ilerlemek gerekir.

Sevgi ile kalın.

Not: Üçüncü kitabım Yarına Notlar yayımlanmıştır, D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 × 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.