DENEMEYE DEĞER

DENEMEYE DEĞER

Geçtiğimiz akşamların birinde yarına not olarak paylaşmıştım, bugün de kısa bir yazı kapsamında bu konudaki düşüncelerimi yazmak istedim.

Ne yapıp yapamayacağımıza oturduğumuz yerden sadece düşünerek karar vermek veya karar verirken sadece geçmişimizi dikkate almak bizi çok sınırlandırıyor. Hiç düşündünüz mü, sizi sınırlandıran tüm o düşüncelerden kurtulsaydınız neler yapabilirdiniz?

Her şey olmasa bile çok şeyin mümkün olduğunu inanıyorum, yeter ki kuvvetli bir şekilde deneyin ve bir süre cesaretle arkasında durun. Bu bir alışkanlığınızı değiştirmek, yeni bir beceri edinmek, hiç yapamam dediğiniz herhangi bir şeye başlamak olabilir.

Ben yazı yazamam diyen pek çok kişinin güzel hikayeler yazmaya başlamasına vesile oldum, biraz oradan bildiğim bir konu, kendinize farklı bir gözle bakmaya başladığınızda emin olun farklı şeyler yapabilirsiniz.

Çok fazla kalıp yaratıyoruz hayatı yaşarken kendimiz ve yapabileceklerimiz hakkında, bunun dışındaki dünyayı dolaşmaya davet ediyorum sizleri bugün, en azından zihninizde bir yolculuğa çıkın lütfen, en çok yapmak istediğiniz ama bir türlü denemediğiniz şeylerden başlayın.

Hep derim ya yol yola çıktıktan sonra aydınlanıyor diye kim bilir belki de yola çıkınca güzel tesadüflerle de karşılaşırsınız ve zor dediğiniz kolaylaşır.

İçinizdeki potansiyeli ortaya çıkarmak için denemeler yapmaya ihtiyacınız var; bir şeyi mükemmel olarak yapmak takıntısına sahipseniz bundan vazgeçmeniz de işinizi kolaylaştırır. En azından başlangıçta keyif almanız yeterli olacaktır.

Ve ilk adımlarınızı atarken çok yüksek hedefler belirleyip bu beklentinin sizi üzmesine izin vermeyin. Amacınız keyif almak ve kendinizi geliştirmek, keşfetmek olsun.

Konfor alanınızın dışına çıkmak için küçük denemeler yapın en azından; rutinlerinizin bazılarını değiştirin, bir şeyleri farklı yapın, en azından değişik bir gün geçirin.

Kendinize ve dünyaya farklı bir pencereden bakmanın zamanı gelmedi mi?

Paylaş

Önerilen Yazılar