DEĞİŞTİREBİLECEKLERİNE ODAKLAN

DEĞİŞTİREBİLECEKLERİNE ODAKLAN

Eğer hayatınızı belli ölçülerde değiştirmek istiyorsanız değiştirebileceğiniz şeylere odaklanın. Değiştiremeyeceğiniz şeylerin başında ise geçmiş gelir. Geçmişe odaklanmak, geçmişe takılmak bizi istediğimiz sonuçlara götürmeyecektir. Geleceğinizin, geçmişinizden farklı olmasına izin verin.

Geçmişi düşündüğünüzde ağırlıklı olarak öfke veya pişmanlık gibi duygular oluşuyorsa bu durum gelecek başarılarınızı da olumsuz olarak etkileyebilir.

Önce bir hayal kurum, sonra bu hayalin içini doldurun, yönünüzü geleceğe çevirdiğinizden emin olun öncelikle. Sonra uçurtmanın ipini biraz aşağı çekin ve bugüne gelin. Bir insanın bir şeyler değiştirebileceği tek yer bugündür.

Bu yüzden değiştirebileceklerinize odaklanın derken bugüne odaklanmanızı istiyorum.

Evet, bir hayaliniz olsun, ama onu günlük, haftalık, aylık planlarla elle tutulur gözle görülür bir hale getirin.

Neleri değiştirebilirsiniz? Düşüncelerinizi, olaylara yaklaşım şeklinizi, davranışlarınızı değiştirebilirsiniz. Bunu yaptığınızda pek çok şey değişir. Çünkü siz değişmeye başladığınızda geleceğiniz de değişir.

Keşke yapsaydımlar geçmişte kaldı, henüz yapmadıklarınız için bugün ilk adımı atabilirsiniz.

Hepimiz baktığımız yöne doğru ilerleriz, ağırlıklı olarak geçmişe bakarsanız geleceğiniz ve geçmişiniz büyük ölçüde birbirine eşitlenir.

Ve unutmayın, bütün önemli değişimler içeriden başlar, değişim geçmişte yapılamaz, sadece geleceğe odaklanarak bugünde yapılabilir, bu nedenle ileri bakmak ve bugün bir adım atmak önemlidir.

Değiştirebileceğiniz şeylere odaklandığınız güzel bir gün dilerim.

Sevgi ile kalın.

Not: Hayatını Seç, Hayatını Değiştir ve Yarına Notlar isimli kitaplarıma D&R ve diğer kitapçılardan ulaşabilir, koçluk hakkında bilgi almak için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Paylaş