DARLIK BİLİNCİNDEN BOLLUK BİLİNCİNE GEÇİŞ


Cömert insanları mı seversiniz yoksa cimri insanları mı? Pek çoğunuz bu soruyu cömert insanları severim diye cevap verecektir. Peki siz cömert misiniz yoksa cimri mi? Yine pek çoğunuz bu soruyu ben cömertim diye yanıtlayacaktır. Eğer cömert isek bu düşünceyi hayatımızın her alanında uygulamalıyız. Düşünce, söz ve eylemin uyumu her konuda olduğu gibi bu konuda da çok önemlidir.
Sahip olduğunuz şeylere şöyle bir bakın, bunların önemli bir kısmı başka insanların sadece hayallerini süslüyor. Sahip olduklarınızın küçük bir bölümünü ihtiyacı olanlarla paylaşın.
Geçtiğimiz günlerde trafiğin sıkışık olduğu bir noktada bir çiçek satıcısı arabamın camını tıklattı ve çiçek almamı istedi, ona bozuk param olmadığını söyledim. “Bir sonraki sefere buradan geçerken bana biraz kıyafet getirebilir misin?” diye sordu, o kadar içten söyledi ki adeta dondum kaldım. Evdeki kıyafet dolabında kullanmadığım eşyalarım aklıma geldi.
Hepimizin dolabında kullanmadığımız giysiler var, bir yıldır giymiyorsanız muhtemelen bir daha giymezsiniz zaten, bu soğukta kalın giysilere ihtiyaç duyan insanlar var, arabanızın bagajında bulundurun ve ihtiyaç sahiplerine verin. Ben öyle yapıyorum artık.
Pek çok şeyin paylaştıkça çoğaldığına inanıyorum, darlık bilincinden bolluk bilincine geçiş bu şekilde sağlanabilir.
Bolluk bilincine geçiş ile ilgili diğer önemli konu ise bolluk dediğimiz şeyi daha geniş olarak tanımlamak. Paranın ve maddi varlıkların dışında olan şeyler de bolluk ve bereketi destekler. Bugün bir e-posta aldım, genç bir arkadaşımız kitabımı okuyan babasının ne kadar değiştiğini, artık kendisine daha iyi davrandığını ve daha mutlu olduklarını yazmış. Bundan daha güzel ne olabilir, bu bir bolluk ve bereket değil midir?
Hayatınıza lütfen bir de bu gözle bakmaya çalışın, sahip olduğunuz ve farkında olmadığınız neler var? Bir teşekkür almak bile yeri geldiğinde büyük bir zenginliktir.
Bolluk bilinci konusunda söylemek istediğim son husus ise dua etmek, şükretmek ve bunları düzenli olarak yapmak. Ben çok faydasını görüyorum, sizin de bu şekilde çok daha huzurlu ve mutlu olabileceğinizi düşünüyorum.
Bolluk ve bereket üzerimizde olsun, sevgi ile kalın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twelve − 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.