DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMAK İÇİN ESNEKLİĞİN ÖNEMİ

DAHA MUTLU VE HUZURLU OLMAK İÇİN ESNEKLİĞİN ÖNEMİ

Geçen sabah uyandığımda omuzumda, sırtımda gerginlikten kaynaklandığını düşündüğüm bir ağrı vardı. Bundan 4-5 yıl önce bu tip ağrıları daha sık yaşardım. Şimdilerde oldukça azaldı. Kendi deneyimimden biliyorum ki bu tip ağrılar esnek olmamakla ilgili olabiliyor.

Hayatımızı yaşarken elbette bazı kurallarımız ve prensiplerimiz olacak. Diğer yandan; bunlar genel bir yön duygusu oluşturacak şekilde olmalı. Hayatın her alanı ile ilgili, her konuya ilişkin katı kurallar ve prensipler oluşturduğunuzda esnekliği tamamen yitirebilirsiniz. Bu hayatı yaşamanın zor bir yoludur, mutluluk ve huzur kolayca sizden uzaklaşabilir.

Bu düşünceler içinde evden çıktım, bir arkadaşımla buluştum kahve içmek için. Bana çalıştığı şirkette yaşadığı bazı sorunlardan ayrıca ilişkisinde yaşadıklarından bahsetti bir miktar.

Ona konuların esnek bir yaklaşımla çözülebileceğini, kendi doğrularını kabul ettirmeye çalışmaktan vazgeçmesinin yararlı olabileceğini söyledim.

Şunu unutmayalım ki bu kuralların ve prensiplerin büyük bir bölümünü biz oluşturduk ve eğer istersek değiştirebiliriz.

Daha fazla güvende hissetmek için yaptık bunu, kalın bir kabuk ördük etrafımıza ve hapsettik kendimizi içine. Cevizin açılma zamanı geldi.

Daha fazla özgürlük için daha fazla esneklik gerekir. Daha fazla güvenmeye ihtiyacımız var, o zaman her şey kendiliğinden çözülür.

Sevgi ile kalın.

Paylaş